banner864

Açılım yasası Meclis’te 07 Mart 2013, 14:24

BDP’li açılım heyeti PKK'nın Kandil sorumlusu Murat Karayılan’la görüştü, görüşmenin ardından açılım yasası olarak bilinen 4.yargı paketi Meclis’e sunuldu. Paket’le birlikte KCK tutuklularına tahliye kapısı aralanırken “şiddet içermeyen” PKK propagandası serbest olacak.
AKP’nin PKK Lideri Öcalan’la başlattığı açılım sürecinde kritik öneme sahip olan dördüncü yargı paketi Meclis’e sunuldu.

Paket BDP’li açılım heyetinin PKK’nın Kandil sorumlusu Murat Karayılan’la yaptığı görüşmenin ardından Meclis gündemine getirildi.

Karayılan’la BDP’li açılım heyetinin arasındaki görüşmeden kaçırılan kamu görevlilerinin serbest bırakılacağı duyuruldu. Bir yönüyle PKK’yla takas anlaşması anlamına gelen 4. yargı paketi tam da böyle bir ortamda Meclis’e sunuldu.

Yargı paketiyle birlikte pek çok KCK tutuklusunun serbest kalması gündeme gelecek. Terör örgütünün propagandasını yapmak şiddete yönelmemek kaydıyla serbest olacak. Böylece PKK’nın yasal görünümlü uzantıları rahat bir nefes alacak.

Açılım sürecinin ilk evresinde, kritik role sahip olan yargı paketi sürecinde PKK kaçırdığı kamu görevlilerini serbest bırakacak, AKP de KCK’lıları.

Aslında Abdullah Öcalan da yargı paketin hazırlık sürecine İmralı adasından dâhil olmuştu.

Öcalan, İkinci açılım heyeti üzerinden yolladığı mesajlarla KCK ve kaçırılan görevliler arasındaki takasın zeminini hazırlaşmıştı.

ulusalkanal.com.tr

Etiketler

Yorum Gönder

Çok Yorumlananlar