banner864

Tanıklık sırası Öcalan’ın avukatında 16 Kasım 2012, 21:23

İstanbul 13. Ağır Ceza Mahkemesi'de görülen 65'i tutuklu 274 sanıklı Ergenekon Davası'nın 262. duruşması sona erdi
İstanbul 13. Ağır Ceza Mahkemesi'ndeki duruşmada, emekli Jandarma İstihbarat Binbaşı Zahit Engin, tanık olarak dinlenildi.
Zahit Engin'in tanık olarak dinlenilmesinin tamamlanmasının ardından mahkeme heyeti tarafından alınan ara kararlar açıklandı.

Buna göre, Mahkeme,"Tutuklu sanıkların atılı suçu işlediklerine ilişkin kuvvetli suç şüphesinin bulunduğu ve adli kontrol tedbirlerinin yetersiz kalacağı" gerekçesiyle tutukluluğun devamına yer verdi. Mahkeme Başkanı Hasan Hüseyin Özese, davanın tutuklu sanıklarından emekli tuğgeneral Levent Ersöz’ün sağlık durumuna ilişkin mahkemeye gönderilen raporda, Ersöz’ün hastanede yatarak tedavi edilmesi gerektiğinin kaydedildiğini açıkladı. Mahkeme ayrıca tanık olarak dinlenilmesine karar verilen PKK lideri Abdullah Öcalan’ın eski Avukatı İrfan Dündar’ın 19 Kasım Pazartesi günkü duruşmada hazır edilmesine karar verdi.

İrfan Dündar, Abdullah Öcalan’ ın avukatlığını yaparken İmralı Kandil arasındaki iletişimi sağlamakla suçlanmış ve Kandil’ de çekildiği iddia edilen, kalaşnikof ile atış talimi yaparken fotoğrafları ortaya çıkmıştı.

ulusalkanal.com 

Yorum Gönder

Çok Yorumlananlar