banner864

Fethullah Gülen, Başbakan Erdoğan'ın 1. ameliyatında neden acil şifa dilemedi? 16 Şubat 2012, 05:34

Pensilvanya’dan bu soruya yanıt gelmeyecektir. Ama Samanyolu haber ve F tipi internet siteleri kesinlikle yanıt verecektir. “Hocaefendi” neden Başbakan Erdoğan ilk ameliyat olduğunda acil şifa dilemedi. Acil şifa yerine ne demişti hatırlamakta fayda var.
Fethullah Gülen ile Tayyip Erdoğan arasında bir iktidar savaşı yokmuş! Fethullah Hoca takımı “savaş yok” dayanağı olarak Gülen’in Başbakan Erdoğan’a “geçmiş olsun” mesajı göndermesini gösteriyor. Tabi bir de “Ergenekoncular fitne sokuyor” suçlaması var.
Önce Gülen’in Erdoğan’ın 2. ameliyatından iki gün sonra gönderdiği mesajı okuyalım:
Her gün Rabbime iltica edip O'nun yüce dergâhına yöneldiğimde her daim dua ettiğim Başbakanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan'ın ikinci kez ameliyat olduğunu öğrendim. İlk ameliyatını duyduğumda da fevkalade derinden üzülmüş, hastalığından bir an önce kurtulmasını dilemiştim. Hatta yakın dostlarıma 'Hizmetlerinden dolayı nazar mı değiyor yoksa başka bir olumsuzluk mu söz konusu' demiştim. Şimdi yeniden ameliyat olduğunu teessürle öğrendim. Bu ameliyatın tamamlayıcı bir müdahale olmasından müteselli oldum. Yaptığı hizmetlerle milletimizin medar-ı iftiharı haline gelmiş Başbakanımızın bir an önce sağlığına kavuşmasını, görevinin başına yepyeni bir dinamizmle geçmesini Cenab-ı Erhamürrahimin'den niyaz eder, kendisine acil şifalar temenni ederim.

ERDOĞAN HASTA YATAĞINDAYKEN GÜLEN’DEN ZEHİR ZEMBEREK AÇIKLAMALAR


Fethullah Gülen, ilk ameliyatı duyduğunda derinden üzüldüğünü belirtiyor ancak Erdoğan’a “acil şifa” dilemek yerine yine adını vermeden zehir zemberek bir açıklama yapmıştı.
Gülen, "hasta" olarak nitelediği Tayyip Erdoğan için tavrını net koymuş ve "rehabilitasyona ihtiyacımız var" demişti. En çok yanlış yapanların kıdemine güvenenler olduğunu savunan Gülen, "Bu açıdan bir kere daha kefeni yırtıp, bir kere daha yeniden gömlek giyip, bir kere daha vira bismillah diyerek meseleyi yeniden ele alma, yeniden anlama ve yeniden tahlil etmeye koyulmamız iktiza ediyor" ifadelerini kullandı. Oldukça net ve sert mesajlar veren Fethullah Gülen'in yazısının başlığı da dikkat çekiciydi. “En Çok Yanlış Yapanlar”.
Şimdi Gülen’in 5 Aralık 2011’de Erdoğan hasta yatağındayken şöyle konuşmuştu:

“HASTAYI CİDDİ KOMPLİKASYONLARA SEVK ETMEYİN”

“Bir hasta sadece kendi hastalığı ile ilgili bazı mülahazalar serdedebilir".
“Tabiplik disiplinini benimseyen bir tabip, şayet yaptığı yeminin hakkını vermeyi düşünüyorsa ve meslek ahlakını benimsemişse hiçbir zaman kulaktan dolma malumatla konuşmaz/konuşamaz. Aksi takdirde yanlış bir ifadeyle tedavi edilmesi gereken bir hastayı çok daha ciddi komplikasyonlara sevk edebilir.


“KEFENİ YIRTIP GÖMLEK DEĞİŞTİRMELİYİZ”

Bu açıdan bir kere daha kefeni yırtıp, bir kere daha yeniden gömlek giyip, bir kere daha vira bismillah diyerek meseleyi yeniden ele alma, yeniden anlama ve yeniden tahlil etmeye koyulmamız iktiza ediyor. Kendini yenilemenin diğer önemli bir vesilesi de belli aralıklarla iş ve faaliyetlerin muhasebe ve değerlendirmeye tabi tutulmasıdır. İşte bizim böyle bir rehabilitasyona ihtiyacımız vardır. Çünkü altına girdiğimiz sorumluluk çok ciddi ve çok büyüktür.

“MÜRİDLERE KONUŞMAYIN TALİMATI”

Gülen, cemaatine de "konuyla ilgili açıklamalar yapmayın" talimatı verdi:
Sorumluluk altında bulunan insanlar hiçbir zaman uluorta konuşamazlar. Bazen bir kelime her şeyi yıkabilir. Büyüklerin konuşmalarında görüyorsunuz, şeker şerbet gibi laflar ediyorlar. Fakat bazen bülbül nağmeleri içine bir saksağan sesi karıştırdıkları an her şey altüst oluveriyor.

“EN ÇOK YANLIŞ YAPANLAR KIDEMİNE GÜVENENLERDİR”

Fethullah Gülen, bazı isimlerin gözden çıkarıldığını da vurgulamıştı:
Bazıları yirmi otuz senedir insanlık yolunda koşturan bir dairenin içinde bulunabilir. Fakat beslenme mekanizması sağlam işletilmemişse turnikeye önce girenlerin bilgileri diğerlerinin on sene gerisinde kalabilir. Daha da acısı turnikeye önce girenlerin bunun farkında olmamalarıdır. En çok yanlış yapanlar da kıdemine güvenenlerdir. Ne zaman ki insanın zihninde ‘bunca yıldır işin içindeyim. Ben de bir şeyler biliyorum…’ mülahazası oluşmaya başlarsa bilmelidir ki o çoktan işin dışına çıkmıştır, olup bitenlerin farkında değildir.

ulusalkanal.com.trYorumlar

Fetih :

dilemediğini nerden biliyorsunuz,asıl sizin açıklamanız gereken noktada burasıdır . geceleri aynı seccadeyimi ıslatıyorsunuz veya rahman'a el açarken kaç kez birlikte dua ettiniz de olumsuz yönde şahitlik ediyorsunuz ?

Ertuğrul Özkan :

bu ülke bu ikisinin eline düştü ya ...yazıklar olsun bu vurdum duymaz ve adına halk denilen gürüh'a. !

Tüm Yorumlar

Yorum Gönder

Çok Yorumlananlar