Doğu Perinçek savunmasının savunmasını savundu nasıl mı? 01 Aralık 2012, 19:40

Siz hiç savunmanız nedeniyle yargılandınız mı? İşçi Partisi Lideri Doğu Perinçek yargılandı. Ama bu kadarla kalmadı. Perinçek'e Ergenekon davasındaki savunması nedeniyle yargılandığı mahkemenin hakimi, yeni savunmasını gerekçe göstererek suç duyurusunda bulundu. Perinçek dün de savunmasının savunmasını savunmak için yargılandığı yeni davanın ilk duruşmasına çıktı.

Naci Eriş

İşçi Partisi Lideri Doğu Perinçek'in savunması nedeniyle açılan davalara bir yenisi daha eklendi. Ancak bu kez açılan dava biraz farklı. İşçi Partisi Genel Başkanı Doğu Perinçek'in, Ergenekon davasında yaptığı savunmaya 40 yılın üzerinde hapis istemiyle onlarca dava açılmıştı. Perinçek hakkında, o davalardan birinde yaptığı savunma nedeniyle bir kez daha dava açıldı.

Avukat Mehmet Nuri Aytekin, “açılan davadaki savunmasında ‘F savcısı’ dediği gerekçesiyle, o açılan davada savunma sınırlarının aşıldığı iddiasıyla davanın içinde yeni bir dava daha açıldı” dedi.

Doğu Perinçek, dün bu davanın ilk duruşmasına çıktı. Perinçek adliyeye, Ergenekon davasının ilk tutuklusu olan Mehmet Demirtaş ile aynı araçla getirildi.
Perinçek'in avukatı Mehmet Nuri Aytekin, müvekkilinin Ergenekon davasındaki savunmasını dün çıktığı mahkemede de tekrarladığını ifade etti: F savcısı demeden nasıl savunma yapacak? İlk dava F savcısı dediği için açılmıştı. Geldi, savunmasında "evet ben f savcısı dedim" dedi. Bunun için üçüncü bir dava açıldı.
Bu yöntemle istenen 40 yılın üzerindeki hapis cezasının artırılmak istendiğini vurgulayan Aytekin şöyle konuştu: “ Bir anlamda suyunun suyunu çıkardılar. Genel başkana ceza verebilmek için, açılan davalar yetmiyormuş gibi, yapılan savunma içinde bir dava daha doğurdular.”

ulusalkanal.com.tr

Yorumlar

Derya DURU :

balyoz davaları akp iktidarı ve onun özel görevli hakim,savcı ve tertip ve tezgahtan sorumlu yerli işbirlikci tetikcileri tarafından yazılmış ve sahnelenmiş bir tiyatrodur.

Laleş demir :

devrimci, cesur atılgan perinçek,son yıllarda iktidar olma için statukocu oldu.değişimi ve dönüşümü hiç görmedi.daha önce militanca savunduğu kürt doğal hak- larına sırtını çevirip ulusalcı ırkçı cuntacılara ergenekon artıklarına bel bağlayınca kayıp etti. geçmişteki mucadelesine yazık etti.

berrin kamacı :

bu yutseverlerin hesabını kim verecek tabiki ilahi adalet diyorum allahın adaletine sıgınıyor ve artık adaleti allahtan bekliyorum.haydi yüce tanrım sana cagırıyorum.

Alı Gemıcı :

allah bu tezgahi hazirlayanlara oyle bir tokat vurduki elleri ayaklari birbirine dolasti, yaptiklari onca aptalca oyunlar su yuzune cikacak korkusu ile davayi sonuclandirmak icin acele ediyorlar, ama bu dava bitmez, eninde sonunda bunu yapanlarda bir gun adalete hesap verecek

Sadık Erk :

balyoz davaları akp iktidarı ve onun özel görevli hakim,savcı ve tertip ve tezgahtan sorumlu yerli işbirlikci tetikcileri tarafından yazılmış ve sahnelenmiş bir tiyatrodur.

sydneyden turan :

simdiki zamanin pir sultani sayin perincek hizir pasalara agizlarinin payini vermis. kalbimiz seninle guzel gunlerde bulusmak dilegiyle.......

murat Türk :

sayın selehattin ön kibar vatanını milletisi seven bir milliyetçidir bundan neden gocundun dicle üniversiteli, artık senin gibi sığ düşünmemek gerekir sol ve sağ ayrımı bizi bu hale getirdi devir milli bir platformda birleşmek ve emperyal güce karşı durabilmek yalnız bu iş senin gibilerle olmaz tabi

DİCLE ÜNİVERSİTELİ @ERDİNÇ ÜNLÜ @PDA :

haddinizi biliniz bana cia veya galdyocu diiyemezsiniz sizin yasiniz kadar cia ve gladyoya sehıt verdik yakinlarimizi bolgede o donem derdimizi doğu perincek duyurdu turkiyeye sabahhattin onkibari ise o dönem farkli platformalarda gorüyorduk. kimse kusura bakmasin ''kardeşlik dediği için 70 lerde 80lerde 90larda 20lerde cezaevine duşen devrimci insan ''doğu perinçek'in'' kanalina, hurafe bölgeden bihaber bölge hakkında yazilar yazan ''sebahattin önkibar yakişmiyor.

Tüm Yorumlar

Yorum Gönder

Çok Yorumlananlar