banner864

Suriye AKP'den şikayetçi oldu 18 Eylül 2012, 11:47

Suriye AKP hükümetinden şikayetçi oldu. Birleşmiş Milletler Suriye Özel Temsilcisi Ahdar İbrahimi ile görüşen Suriye Cumhurbaşkanı Beşar Esad, komşu ülkelerden silah ve terörist sokulduğuna işaret etti. Suriye Dışişleri Bakanlığı da Birleşmiş Milletler'e mektup göndererek teröristlere destek veren AKP hükümetini şikayet etti.
Birleşmiş Milletler ve Arap Birliği Suriye Özel Temsilcisi Ahdar İbrahimi, Suriye Cumhurbaşkanı Beşar Esad'la bir araya geldi.

İbrahimi Suriye'deki krizin sadece Suriye'yi değil tüm bölgeyi tehdit edecek boyutlara ulaştığını vurguladı.

Beşar Esad da, Suriye'deki krize siyasal çözümün, Suriye'ye silah sokan ve şiddet eylemlerini destekleyen ülkelere baskı uygulanmasıyla başarıya ulaşacağını söyledi.

Suriye baskı girişimini başlattı. Suriye Dışişleri Bakanlığı Birleşmiş Milletler Genel Sekreteri ve Uluslararası Güvenlik Konseyi başkanına birer mektup gönderdi.

Suriye mektubunda, binlerce Vahabi, El Kaide ve Tekfirci teröriste destek veren AKP hükümetini şikayet etti. Bakanlık, AKP hükümetinin teröristlere her türlü detseği sağladığı, sınırları ve havalimanlarını binlerce Vahabi, El Kaide ve Tekfirci terörist için için ardına kadar açtığı belirtildi.

AKP hükümeti Suriye'nin şikayet mektubunu tepkiyle karşıladı. Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Selçuk Ünal, “Suriye hükümeti önce kendi halkına karşı yürüttüğü şiddet kampanyasını durdursun” dedi.

Birleşmiş Milletler ise ilk kez Suriye'de dış kaynaklı teröristlerin olduğunu kabul etti. Bağımsız Uluslararası Soruşturma Komisyonu, hazırladığı raporda Suriye'de cihatçılar dahil "yabancı unsurlar"ın faaliyet gösterdiğini ve bu kişilerin giderek artığını kaydetti.

ulusalkanal.com.tr


Etiketler

Yorumlar

Teoman :

tv lerde hiç bir halk direnisi görüyormusunuz ? hepsi basibos ajan, suriye halkinin %75 i esadi destekliyor, bunu tüm dünya biliyor sadece akp bilmiyor. dün esad simdi esed diyen bu döneklerle ülke yönetilemez !!!!!

Tüm Yorumlar

Yorum Gönder

Çok Yorumlananlar