banner864

TİKKO'nun kaçırdığı İP'li ilçe başkanı toprağa verildi 18 Temmuz 2013, 18:37

TİKKO tarafından kaçırılan ve 23 gün sonra yakınları tarafından cansız bedeni bulunan İşçi Partisi Ovacık İlçe Başkanı Cemal Beyazgül, toprağa verildi. Cenaze töreninde konuşan Alevi Dedesi Ahmet Göçmen, kardeşlik mesajı verdi ve "artık bu tür cinayetler durmalı" dedi. Beyazgül'ün otopsi raporunda da normal bir ölüm olmadığı, ölümün şüpheli bulunduğu belirtildi.
 Tunceli'nin Ovacık İlçesi'nde TKPML/TİKKO örgütü tarafından kaçırılan ve 23 gün sonra yakınları tarafından cansız ebedeni bulunan İşçi Partisi Tunceli Ovacık İlçe Başkanı Cemal Beyazgül, toprağa verildi.
23 Haziran Pazar günü TİKKO tarafından kaçırılan Beyazgül'ün cansız bedeni, 16 Temmuz günü Buzluktepe köyü yakınlarında akrabaları tarafından bulundu.
45 yaşında ve taksi şoförlüğü yapan Cemal Beyazgül otopsisi Malatya Adli Tıp Kurumu yapıldı.
Otopside Beyazgül'ün ölümünün şüpheli bulunduğu ve normal bir ölüm olayı olmadığı belirtildi. Otopsinin ardından Beyazgül'ün naaşı ailesine teslim edildi.
Beyazgül için cenaze töreni ilçe merkezi Pulur Mahallesi'nde bulunan evinin önünde düzenlendi.
Törene 2 bini aşkın yurtaş katıldı. Beyazgül için ağıtlar yakıldı.
Taksi şoförlüğü yapan Beyazgül'ün cenazesinde Alevi Dedesi Ahmet Göçmen, artık bu tür cinayetlerin durması gerektiğini belirtti.
Artık bu tür cinayetlerin durması gerekir. Ovacık halkı artık duyarlı davranalım. Bu olaylara dur diyelim. Benim elimde bir kuru soğanım, bir de ekmeğim vardır. Bundan sonra böyle acıları görmeyelim.
Göçmen, kardeşlik mesajı verdi.
Başbakan'a diyorum ki, ben olamazsam, sen olamazsın. Çanakkale'yi kazanan kim Diyarbakırlısı, Vanlı'dır, Muşlu'dur. Kardeş olalım, bir araya gelelim. Başbakan'a ve Cumhurbaşkanı'na sesleniyorum; artık kardeş kanı akmasın, çözüm bulunsun bu ölümlere karşı, hepimiz tepkimizi koyalım.
Törenin ardından Beyazgül, ilçe mezarlığında toprağa verildi.

ulusalkanal.com.tr

Etiketler

Yorum Gönder

Çok Yorumlananlar