banner864

Belediyeyi protesto etmek için kendini yaktı 28 Ocak 2012, 15:37

Adana’da kapalı semt pazarı kurmak isteyen belediyeyi protesto etmek isteyen pazarcı esnafı 30 yaşındaki Mehmet Oğuz, benzinle kendini yaktı. Alev topu haline gelen Oğuz’u söndürmek isteyen biri polis 2 kişi hafif yaralandı.


DHA
Merkez Çukurova İlçesi Belediyesi, Yurt Mahallesi Barış Manço Bulvarı üzerinde bulunan semt pazarını kapalı hale getirmek için çalışma başlattı. Tezgah yerlerini kaybetme korkusuna kapılan pazarcılar, yürütmeyi durdurma kararı almak için mahkemeye başvururken, çalışmaları engellemek için de eylem başlattı. İş makinelerini bölgeye sokmak istemeyen esnaf, bugün sabah saatlerinde tezgah ve kamyonetleriyle Barış Manço Bulvarı’nı trafiğe kapattı. Eyleme müdahale etmek için bölgeye Çevik Kuvvet Şubesi’ne bağlı polisler sevk edildi.
Kendini böyle yaktı
Foto galeri için tıklayın

ÜZERİNE BENZİN DÖKÜP KENDİNİ YAKTI


Tezgah yerlerinin ellerinden alınacağını ileri süren pazarcılardan 4 çocuk babası Mehmet Oğuz, kamyonetinin kasasında getirdiği benzini üzerine döküp ateşe verdi. Bir anda alev topu haline gelen Mehmet Oğuz’a, esnaf arkadaşları ve polis müdahale etti. Üzerlerinden çıkarttıkları montlar ve yangın söndürme tüpleriyle müdahale eden 32 yaşındaki Faruk Doğan ile ismi açıklanmayan Çevik Kuvvet polisi hafif yaralandı.

TOMA SÖNDÜRDÜ


Çırpınarak yerde yuvarlanan Mehmet Oğuz’u polisin Toplumsal Olaylara Müdahale Aracı (TOMA) su sıkarak söndürdü. Ambulansla, Çukurova Üniversitesi Tıp Fakültesi Balcalı Hastanesi’ne kaldırılan Mehmet Oğuz ile Faruk Doğan tedavi altına alındı. Kendini yakan Oğuz’un hayati tehlikesinin bulunduğu bildirildi.

ulusalkanal.com.tr

Yorumlar

SAPINA KADAR KEMALIST :

hayir mumkun degil davison bu gambitin taa icinde usuk+hell 'in imanli elemani olarak yanlis analiz omer celik hele cokyanlis bir degerlendirme - ici bos bir teneke bile olmayan biri ile plaigerist ler sahi davison karsilastirilamaz bile ... ozellikle o tip komplike konularda ...

Metehan Güner :

sadece ahmet davutoglu degil, ayni zamanda cumhrbaskani abdullah gül de devre disi birakilmistir. ayrica türkiye cumhuriyetinin baskenti ankara oldugu halde erdogan putini istanbulda agirlamistir.

abuzer tipirdamaz :

a. davutoglu tarihin bize bahsettigi "kücük enver pasamizdir". büyük enver pasanin birinci dünya savasindan önce kimseye haber vermeden almanlarla anlasma yapip osmanliyi savasa soktugu gibi, "kücük enver pasa" da düvveli muazzama ile gizli anlasmalar yapip suriyeye, libyaya, misira firfirli donlu demokrasi getirme anlasmalari yapmis. yüzünden okunuyo.

Sinan Erismis :

iktidar artik sasirdi, ben yönetemiyorum diyecek, ancak anlayana dedi. uluslararasi gücler dengesi de döndü köseden. özgür bir anadolu- mezepotamya gözüktü ilerde.

aa :

el kaide'nin suriye'deki alevileri katletmek için gaziantep'te gaz ürettiği ortaya çıktı davutoğlu,nun parmagi var erdoganin parmagi var sorumlular bunlar mit,in haberi var bir ay önce bir hain söyledi 40 bin aleviye hertürlü katliyami yaptim bunlar halk düsmani bunlar insan düsmani bunlar hain hic bir devlet bunlari kabul etmiyor misirda aynisi ayni zihniyet ayni insan düsmanlari türkiyenin basina bir felaket gelmeden bunlar defolup gitse

ilhan :

eyyy bu ülkeyi amerika açıktan israil geri planda yönetirse işte böyle olur

kivanc :

davutoglu+clinton sirketi maalesef rusya iran ve turk halki tarafindan yipratildigi icin arka plana itiyorlar.. onde olupta niye manzarayi bozsun

bulent ergenekon :

100 yuz tevrat ti inceleyip kabal buluslarini deniyorlardir.

Tüm Yorumlar

Yorum Gönder

Çok Yorumlananlar