banner864

Kemal Alemdaroğlu Mehmet Baransu’ya haddini bildirdi 13 Nisan 2012, 19:25

Türkiye'nin Nabzı programına telefonla bağlanan eski İstanbul Üniversitesi Rektörü Kemal Alemdaroğlu,28 Şubat ile ilgili görüşlerini aktardı.


Stüdyodaki konuklarla Alemdaroğlu arasında zaman zaman tartışma yaşandı. Programın konuklarından Mehmet Baransu'nun soru sormak istemesi üzerine Alemdaroğlu, "Ben bavulcularla konuşmam" dedi.

Baransu, daha sonra "Ben İstanbul Üniversitesi'nde öğrenciyken Alemdaroğlu rektördü, o zaman da kendisini ciddiye almazdım" dedi. Tartışma kısa sürede Twitter'da "trend topic" oldu.

GÜNİZ SOKAK DA ARANACAK

Baransu soruşturmayı yorumlarken yeni gözaltı dalgalarının geleceğini söyledi.

"Soruşturmanın geleceği zaten belliydi. Bazen soruyorlar nereden biliyorsun? İddianameleri okursanız zaten savcıların ne yapacağı nereye yöneleceğini görüyorsunuz. Ben bu operasyonun dalga dalga büyüyeceğini düşünüyorum. Bugün gözaltına alınan bazı isimler gösteriyor ki dosya genişeyecek. Oktay Vural yaptığı açıklamada siyasilerin de yargılanması gerektiğini söylemişti. Ben o yöne de gideceğini düşünüyorum. Bir gazete "topyekün savaş" manşeti atmıştı 28 Şubat'ta. Medyası da vardı, sendikası da vardo, üniversitleri de vardı iş adamları da vardı. Yani gerçekten dindarlara karşı bir topyekün savaş yapıldı.

Baransu, gözaltılar için intikam ve rövanç yorumları yapıldığını hatırlattıktan sonra 28 Şubat'ta yaşanan ağır mağduriyetleri sıraladı. Haksız yere ordudan atılan subaylar, okuldan öğrencileri anlatan Baransu "rövanş değil adaletin gereği yapılıyor" dedi.

Baransu, dönemin bütün komutanlarının yargılanması gerektiğini belirterek "Hüseyin Kıvrıkoğlu da, İsmail Hakkı Karadayı da yargılanacak. Göreceksiniz bu ülkede Süleyman Demirel de yargılanacak. Göreceksiniz Güniz Sokak'ta da arama yapılacak. Sırayla herkesi yargılayacağız" dedi.

Ulusalkanal.com.tr

Yorumlar

sss :

ya dün bu adamı dinledim.tvde bu adamın başka işi yokmuşta oturuyor ben biliyorum duydum gördüm falan demeye konuşuyor.söyle diyince örnek ver deyince ses yok kaçmaya devam et.ya bu adam ülke sporuna zarar veren en büyük kişi benim gözümde.çamur at izi kalsın gümdemde kalmak için salla dur.başka birşey degil.dün geceden sonra daha iyi anladımki bu adamın içinde büyük bir kin var ve bu kini nasıl kusarım diye ugraşıp duruyor.ne alıp veremedigi var bu baransunun

Serdal DUMAN :

programı seyretmiştim. baransu nun anlattığına göre üniversite yıllarında baransu da alemdaroğlunu ciddiye almadığını yüzüne karşı söylemiş.

ahmet :

anlamadigim bir nokta var.. yürürlükte olan bi̇r davayi etkileme,yanliş bilgi̇lendi̇rme dolayisiyla savcilar neden harekete geçmi̇yor? nazlı ılıcak;ergenekon davası,oda tv davası ile ilgili kahin gibi öngörüde bulunuyor.. yargılama 2 yıla kadar bitebilir,işin ucu bunlara dokunacak..1 numara şu ve ergenekon davasıyla ilgili konferanslar verip insanları bilgilendirme vb.. şimdi başka bir dava,başka bir kahin.. mehmet baransu;baskın yapılacak adresleri,tutuklanacak,sorgulanacak kişileri önceden bildiriyor.. yoksa bunlar yargılamanın medya ayağımı..

Tüm Yorumlar

Yorum Gönder

Çok Yorumlananlar