banner864

İşte Suriye gerçeği 02 Şubat 2012, 03:20

Batı basınınca Suriyeli muhalifler olarak tanıtılan gruplar Suriye halkı üzerinde terör estiriyor. Bunun son örneği, Suriye'nin Tartus kentinde yaşandı. Muhammed Mer isimli Suriyeli, Arap Birliği gözlemcilerine yönetim karşıtlarının hayatı cehenneme çevirdiğinden yakındı. Bunu duyan terör grupları Muhammed Mer'i idam etti. İdam görüntüleriniyse "Suriye ordusunun muhaliflere yaptığı zulüm" diye internete koydu.


Görüntüdeki kişi Suriye'nin Tartus kentinde yaşayan Muhammed Mer isimli Suriye vatandaşı. Mer, Suriye'de incelemeler yapan Arap Birliği gözlemcilerine hararetle Tartus'daki durumu aktardı.
Muhammed Mer, yönetim karşıtlarının Suriye'de hayatı cehenneme çevirdiğini belirtti. "Ülkeyi iç savaşa sürüklüyorlar" ifadesini kullandı.
Batı basını tarafından Suriye muhalefeti olarak tanıtılan bu gruplar Muhammed Mer'i kaçırdı ve halkın gözü önünde idam etti.

İdam görüntülerini kaydeden bu gruplar görüntüleri internete yükledi. Muhalifler, görüntüleri "Suriye ordusununun muhaliflere yaptığı zulüm" biçimininde etiketledi.
Suriye'nin Dünya televizyonu tarafından yayınlanan görüntüler Suriye'deki terör gruplarının eylemlerini ortaya çıkardı. Benzer görüntüler Ocak ayındaki Suriye ziyaretinde Ulusal Kanal kameralarına takıldı.

Bir Türk gazetesinde çıkan haberde Suriye'nin başkenti Şam'ın Kabun semtinde ordunun göstericilere silahla müdahale ettiği iddia edildi. Haberi yazan muhabir de halktan bazı kişilerin bu çatışmada hayatını kaybettiğini savundu.
Ulusal Kanal ekibi mikrofonunu Kabun halkına uzattı. Ancak Kabun'da kimse kameraya konuşmak istemedi.
Kabunlulular gerekçe olarak terör gruplarını gösterdi. Çünkü terör grupları Suriye Devleti aleyhine konuşmayan kişileri silahlı saldırıyla öldürüyor.

Yorumlar

vatan sakarya :

her niyetin bir bedeli vardir. kacis yok. en agir bedeli de basta abd ve turkiye olmak uzere ve daha sonra da tum kuklalari odeyecekler

sydneyden turan :

elkaideyi kuran fettulahcilari kullanan amerika saddami oldurunce carsaf carsaf dunyaya gosterdi. bin ladin olmedigi icin gostermedi baska soze gerek yok.kovboylar demokrasisi...............

E. Erdogan :

adami adi 'bear' degil, 'baer'.

isa dursun :

bu vatani satanlar nerde yaşayacaklar bi̇len varmi

İLYAS ÖZTEKİN :

toplanma yeri̇ taksi̇m olsun.geçmi̇şte cumartesi̇ anneleri̇ örneği̇ var.ayrica taksi̇m konumu i̇ti̇bari̇yle kamu oyuna ulaşmada en uygun yer.

Tüm Yorumlar

Yorum Gönder

Çok Okunanlar

Çok Yorumlananlar