banner864

Bir numara yakalandı 31 Mayıs 2012, 23:55

Kayseri Pınarbaşı Emniyet İlçe Müdürlüğü'ne düzenlenen bombalı saldırının bir numaralı ismi, Şanlıurfa'da yakalandı. Zanlı Bakır Ö., saldırıyı gerçekleştiren teröristleri Suriye sınırından Türkiye'ye geçirmekle suçlanıyor. Şüpheliyi Suruç'ta sakladıkları iddia edilen iki kişi de gözaltına alındı.
Kayseri'nin Pınarbaşı ilçe Emniyet Müdürlüğü'nde 1 polisi şehit eden saldırıyı organize eden isim yakalandı. Patlamanın ardından bombalı saldırıda kullanılan otomobilin plakasından yola çıkan polis, otomobilin Gaziantep 9. Noter’de satıldığını tespit etmişti.

Saldırıyı gerçekleştiren isme ulaşmak için çalışma başlatan Gaziantep Terörle Mücadele ekipleri, şahsın Gaziantep’te ikamet eden Bakır Ö. olduğunu belirledi.

Şüpheli Bakır Ö. Gaziantep’teki evinde yapılan aramada bulunamayınca, operasyon genişletildi. Yapılan araştırmalar sonucu Bakır Ö.’nün Şanlıurfa’nın Suruç ilçesinde saklandığı bilgisine ulaşıldı.

Operasyon için düğmeye basan polis, zanlı Bakır Ö.'yü saklandığı evde yakaladı. Zanlıyla beraber aynı evde kalan iki kişi ise, yardım ve yataklık iddiasıyla gözaltına alındı. Saldırının bir numaralı ismi Bakır Ö. yoğun güvenlik önlemleri altında Kayseri’ye gönderildi.

Şüphelinin, saldırıyı gerçekleştiren teröristleri Suriye sınırından Türkiye’ye getiren kişi olduğu öğrenildi. Zanlı Bakır Ö ayrıca, teröristlerin beraberinde getirdiği 2 kilo plastik patlayıcıyı da Suruç ilçesine bırakan ve 06 plakalı aracı da Gaziantep’ten satın alan isim.

ulusalkanal.com.tr

Yorum Gönder

Çok Yorumlananlar