banner864

Dinçer: 19 Mayıs ve 23 Nisan'ın miladı doldu 02 Şubat 2012, 21:52

Milli Eğitim Bakanı Ömer Dincer, 19 Mayıs, 23 Nisan kutlamalarına ilginin az olduğunu iddia ederek bu resmi kutlamaların ömrünün uzun olmadığını söyledi. Dinçer, Gülen tarikatının örgütlediği Türkçe Olimpiyatları'nı ise yere göğe sığdıramadı.
Milli Eğitim Bakanı Ömer Dinçer, 19 Mayıs Bayramı kutlamalarına getirilen yasağı savundu. Dinçer, yasağı savunurken öyle ifadeler kullandı ki; açık açık Cumhuriyeti hedef aldı.

19 Mayıs otoriter yönetimin ürünü

"19 Mayıs törenleri 1940'lı yıllarda otoriter yönetimlerin kendi ideolojilerini aşılamak üzere toplum üzerine kurguladıkları ritüellerden oluşuyordu."

Dinçer'den ibretlik "milli" tanımı
Dinçer, Milli Eğitim Bakanlığı'ndaki "Milli" kavramından ne anladığını da açıkladı: “Biz millilikten şunu anlıyoruz. Eğer çocuklarımız uluslararası alanlarda başka ülkelerin çocuklarıyla yarıştıklarında 34 ülke içerisinde 34. değil ama ilk 5'te olurlarsa milli olacaklarını ve kendilerine daha çok güveneceklerini ve ülkelerine daha çok aidiyet düşüneceklerini düşünüyoruz."

Bakan ağzındaki baklayı çıkardı
Bakan Dinçer sonunda ağzındaki baklayı da çıkardı. Resmi kutlamalara karşı çıkan Dinçer, Fethullah Gülen tarikatının Türkçe Olimpiyatları'nı yere göğe sığdıramadı: “23 Nisan'ın resmi kutlama törenlerinin dışına çıktığınızda uluslararası öğrencilerin folklör gösterileri ve yarışmalarının ne kadar çok katılım sağladığını halk tarafından nasıl takdirle karşılandığını hep beraber görmüyor muyuz? Daha da önemlisi özel sektörün uyguladığı Türkçe Olimpiyatları’na halkın nasıl iştirakle katıldığını görmüyor muyuz? Aslında resmi devlet otoritesiyle kutlanan törenlerin uzun ömürlü olmadığını da hep beraber zaman içerisinde gördük.

ulusalkanal.com.tr

Yorumlar

Nurcu :

Bu günler bayram olarak kutlanamaz. Bu günler küfrün ve kafirin günleridir. Ordu hizaya çekildikce bu uydurma bayramlar da bir bir zayi olup ortadan kalkıyor bakınız... İnşallah pek yakın bir zamanda bu Kuzey Kore görüntüleri tamamen tarihe karışmış olacaktır.

celal asker :

aslında akp nin ve çarpık, ayrılıkçı, gerici, bozuk zihniyetli vede çirkin yüzünün zamanı doldu. %50 eyvallah. peki diğer %50 gavuristandanmı geldi. yoksa yaşamıyorlarmıydı. allah bunların hesabını soracak. keser döner sap döner. bekliyoruz bakalım. herkesin inancı kendine bay dinçer. allah büyük. recepde hastanede. sanırım fettoşun agazabına geldi. dilerim orada hapsolurda silivrinin karşılığı ilahi adalet ile olur.

MK :

ben yirmi yaşımda atatürkçü ulusalcı bir gencim.o bakanın miladı doldu dediği bayramları daha dün gibi hatırlıyorum nasıl bir sevinç ve coşku ile kutladığımızı kendi okulumuzda denizlide okudum üniversiteyi kazanana dek denizlide okudum hep okul bandosunda görev aldım şiirler şarkılar yarışmalar bayraklar etkinlikler ile devlet ve millet sevgisi atatürk sevgisi aşılandı bize.bu kendini bilmezler yurtseverlerin ayakları altında ezileceklerdir.

Erkan Yeşilkan :

bunların kim olduğu hala bilmeyenler varsa, 4 şubat 2012 tarihli erdal sarızeybek videolarını izlemesini tavsiye ederim. samanyolu tvye sesleniyorum, erdal sarızeybek'i konuk olarak alınız tabiki dürüst(!) gazetelecilik yaptığınızı iddia ediyorsanız.

Nahide Ayber :

yazık size

Metehan Ozturk :

23 nisan ve 19 mayisin neyin urunu oldugunu size anlatacak veya aciklayacak degilim ama sizin hangi sutu bozugun urunu oldugunuzu herkes biliyor ...

sadettin :

bunu hangi zibidi söylemiş

Murtaza Viykk :

değerlendirme yapmaya değer bulmuyorum. ilk bir kaç satırı okudum, yeterli, şimdi diğer haberlere geçiyorum.

Tüm Yorumlar

Yorum Gönder