banner864

Almanya cemaatin mal varlığını donduracak 25 Aralık 2011, 21:21

MİT Orta Asya Başmüşaviri Kaşif Kozinoğlu, ölmeden hemen önce Aydınlık Gazetesi'ne yaptığı açıklamada, Almanya'nın Gülen Cemaati'ne karşı kapsamlı hazırlık içinde olduğunu belirtti. Kozinoğlu, Almanya'nın cemaatin ülkedeki mal varlığını dondurmaya hazırlandığını açıkladı.

MİT Orta Asya Başmüşaviri Kaşif Kozinoğlu, ölmeden hemen önce Almanya'nın Gülen cemaatine büyük bir darbe indirmeye hazırlandığını açıkladı.

Almanya Gülen cemaatinin mal varlığını donduracak

Kozinoğlu, Aydınlık Gazetesi'ne yaptığı açıklamada, Almanya'nın Gülen cemaatinin ülkesindeki mal varlığına el koymaya hazırlandığını kaydetti. Kozinoğlu, dondurma kararının 2. Deniz Feneri Soruşturması kapsamında alınacağını belirtti: “Almanya, Deniz Feneri 2. İddianamesi ile eş zamanlı ve bağlantılı olarak Fethullah Gülen okulları, vakıfları, ticari faaliyetleri ve tüm varlığını kapatıp donduracaktır.”

Kozinoğlu, Alman Gizli Servisi BND'nin 5 yıldır Gülen konusunda çalıştığını açıkladı.

“BND bu konuda ayrı bir birim kurarak yaklaşık 5 senedir Fethullah Gülen varlığını takip edip, sadece Almanya'da değil, tüm dünyada bilgi toplamaktadır.”

Kozinoğlu, Gizli Servis Başkanı'nın görev süresi dolmasına rağmen bu nedenle görevde tutulduğunu anlattı. Kaşif Kozinoğlu, Alman Gizli Servisi'nin Gülen cemaati konusunda İsrail, Fransa, Rusya, Belçika ve Hollanda ile operasyonel ortaklık yaptığını ifade etti.

Almanya, Gülen'in ABD tarafından kullanılmasından rahatsız

Deneyimli MİT'çi, Almanya'nın Fethullah Gülen cemaatine karşı çıkmasının nedenini de açıkladı:

“Almanya, Gülen'in ABD tarafından kullanılmasından, Gülen'in gücünden, okullarından ve AKP'den son derece rahatsızdır. Almanya, özellikle Kafkaslar ve Ortadoğu'da halen mevcut olan yeraltı zenginlikleri ile Orta Asya'da çıkarılmamış olan yeraltı zenginliklerinin elde edilmesi bağlamında ABD'nin en büyük rakibidir. Bu zenginliğin Avrupa'ya aktarımında Türkiye'nin stratejik ve coğrafi avantajını ve rolünü bilen Almanya, ABD'nin Türkiye'yi AKP ve Erdoğan vasıtasıyla "Ilımlı İslam" a çevrimesine ve ABD'nin Erdoğan'ı Ortadoğu'ya karşı kullanmasına şiddetle karşıdır.”

 ulusalkanal.com.tr

Yorumlar

kazım aslan :

halil bey merhaba

yahya anıl yüksel :

halil bey linke bir göz atın egemen bağışın hapist kigazeteciler için yaptığı yorumu dikkatle izleyin ben bu video yu hiç bir kanalda görmedim amaca neden? http://youtu.be/_y4nfbv7qi0

ali kosa :

bir haksızlık gördüğünüzde müdahale etmezseniz önce hakkınızı, arkasından da şerefinizi kaybedersiniz

İLHAN ALDIKAÇTI :

sevgili halil bey sabah programinizi ilgiyle izliyoruz elimde tamda aradiginiz bir türkü var bagimsizlikla ilgili tam bagimsiz türküye diye size nasil ulastirabilirim ilhanaldikacti@hotmail.com ileti adresim

köylüce :

hak adalet dediler, halka telkın verdiler,elde avuçta nevar sattı yediler.yiyin beyele hırsız bizden mübah dediler.işte hak ve hukuk akp de böyle sabahları biraz olsun rahatlıyorum çünki sizden başka seyredecek kanal bulamıyorum say nebiler

KORHAN DEMİRSOY :

halil bey güzel yazı olmuş.ama new yerine türkçe kullansaydınız.vurgu için kullanmış olabilirsiniz ama türkçeyi kurtarmak lazım demi...

hanife turhan :

vekiller özgür olamazlar çünkü onları genel başkanlar seçiyor karşı çıkarlarsa bir daha seçilebilirlermi? bizlerde onların seçtiklerini seçiyormuş gibi yapıyoruz o kadar.

Mustafa Mutlu :

merhabalar halil bey; neden yzılarınız artık aydınlık gazetesinde yayınlanmıyor. sizi aydınlık gazetesinde tekrardan görmek istiyoruz.

Tüm Yorumlar

Yorum Gönder

Çok Yorumlananlar