banner864

Ölmesi mi bekleniyor? 11 Ocak 2013, 23:47

"Tutukluluğun devamına..." Ergenekon mahkemesi, Eski İnönü Üniversitesi Rektörü Profesör Doktor Fatih Hilmioğlu'yla ilgili kararını bu bilindik kelimelerle açıkladı. "Hastaneye sevk edilmesi hayati önem taşımaktadır" şeklindeki hastane raporunu da dikkate almayan mahkeme Hilmioğlu’nun tahliyesini reddetti. Emekli Orgeneral Şener Eruygur'la ilgili adli tıp raporunda ise, Eruygur'un cezai ehliyetinin bulunmadığı vurgulandı.

Özer Sürmeli


Yaklaşık dört yıldır Silivri'de tutuklu bulunan Eski İnönü Üniversitesi Rektörü Profesör Doktor Fatih Hilmioğlu hakkında, çok kritik bir rapor mahkemeye ulaştı.

Raporu hazırlayan Bakırköy Doktor Sadi Konuk Eğitim ve Araştırma Hastanesi doktorları, Hilmioğlu’nun Cerrahpaşa Tıp Fakültesi Psikiyatri Kliniği'ne sevk edilmesi gerektiğini vurguladı. Raporda Karaciğer sirozu ve Hepatit B rahatsızlıkları nedeniyle Hilmioğlu'na bazı ilaçların verilemediğine dikkat çekildi.

Doktor raporunda Hilmioğlu'nun hastaneye sevk edilmesinin hayati önem taşıdığı belirtildi. Ergenekon hakimleri ise bugün açıkladıkları ara kararda raporu dikkate almadı.

Profesör Hilmioğlu'nun tutukluluk halinin devam etmesine hükmeden mahkeme, hastaneye sevk edilmesi konusunda ise bir değerlendirme yapmadı.

Eski Jandarma Genel Komutanı Şener Eruygur’un sağlık durumu için hazırlanan Adli Tıp Raporu da mahkemeye ulaştı. Emekli Orgeneral Eruygur’un cezai ehliyetinin olmadığı tespit edildi.

Adli Tıp Kurumu 4. İhtisas Dairesi’nin uzmanları Eruygur için, travmaya bağlı “hafif bilişsel yetersizlik denilen akli arıza” teşhisi koydu. Raporda, suç işlediği iddia edilen tarihte Eruygur’un cezai ehliyetinin olduğunun belirtilmesi dikkat çekti.

ulusalkanal.com.tr

Yorumlar

AYLIN CELEBI :

vay benim guzel ulkemin haline vay

güzide :

yazik,,koskoca profösör,,yillarca bizler icin dirsek cürüttü,önce oglundan,simdide kendi canindan oluyor,hani adalet,hani insanlik,hani insan haklari hani milletim,,nerdesiniz

nuray demirel :

sayın hilmioğluna şifa dilerim,madem alevi alevi dernekleri ve kemal kılıçdaroğlu neden sahip çıkmıyor madem onun için yargılanıyor nerde bunlar,oy almaya gelince koşarlar alevi açılımı fetullahlamı yapılıyor kürt açılımı gibi allahsızlar

sapina kadar kemalist :

malesef oyle aslinda hepsinin olmasi ideal - imamlar icin ...

fth :

doktorlarin hayati tehhlike raporuna ragmen tedaviye gonderilmiyorsa bu mahkeme heyeti hakkinda kasten adam oldurmeye tesebbusten suc duyurusunda bulunulmali.

nermin :

13 aralik'ta hepsi kurtarilabilirdi ama,o firsat kacti!siyonist isbirlikcileri bir daha yuzbinlerin silivri'de toplanmasina 'izin' vereceklerini sanmiyorum. turkiye siyonist-amerikan isgali altinda!

ERDinc ÜNLÜ :

YENiDEN BÜYÜK BULUSMA Sn. Prof. Dr. Fatih Hilmioglu zalimler tarafindan ölüme terkedilmistir. Yine yüz binler Silivri kapilarina dayanmali, Adalet Bakanligi kapisina dayanmali. Ve Sn. Hilmioglu´nun hastaneye sevkedilmesi saglanmali. Ey vatanseverler daha ne duruyoruz! Atatürkcü vatansever aydinlar! Isci Partisi, Öncü Genclik, Öncü Kadin, TGB, ADD, Aydinlik, Ulusal Kanal! Haydi yüz binler Siliyri´ye! Haydi yüz binler Adalet Bakanligi´na! Zalimlerin kapisini zorlamaya! Herkes Bolu Bey´i, heryer Bolu / Gelecek elbet bu zulmün sonu / Bekleyin zalimler geliyor yigit Köroglu Ne Mutlu Türküm Diyene

Tüm Yorumlar

Yorum Gönder

Çok Yorumlananlar