banner864

Çip'li pasaport için bekleme süresi 3 ay 29 Haziran 2012, 02:34

"Çipli pasaport" ihalesi İptal edili faturası yine yurttaşa kesildi. İlk kez pasaport almak için sıraya girenlerin sayısı 150 bini geçti. Bekleme süresi 3 aya kadar çıktı.
Çipli pasaportlar 1 Haziran’dan itibaren dağıtılmaya başladı ama henüz bir ay dolmadan Fransız bir firmaya verilen basım ihalesi iptal edildi. İhale iptalinin faturasını da yurttaş ödedi.

Çipli pasaport ihalesi iptal edildiği için darphane, emniyete yeni pasaport gönderemiyor. Hal böyle olunca da pasaport başvurusu için bekleyenlerin sayısı 150 bini aştı.

Önceden bekleme süresi 1 hafta olan bekleme süresi de 2 ayı geçti.

Emniyet Genel Müdürülüğü ise, Pasaport Dairesi Başkanlığı’nda sınırlı sayıda kalan pasaport için önceliği, acil yurtdışına çıkması gerekenlere tanıyor.

Peki, acil yurtdışına çıkması gereken yurttaşın ne yapması gerekiyor?

İlk olarak www.epasaport.gov.tr adresinden pasaport başvurusu yapıp randevu almak gerekiyor.

Sonraki adım, pasaportun alınacağı emniyet müdürlüğüne gidip, acil başvuru formu doldurmak.

Ancak bu formu doldurabilmek için de uçak bileti almak şart. Başvuru formu ile uçak biletinin fotokopisi ile Ankara'ya gönderiliyor.

Emniyet yetkilileri, acil başvuru yapanların 1 hafta içinde pasaportlarını alabileceklerini belirtiyor.

ulusalkanal.com.tr


Yorumlar

halil :

canim türkmenler akp nin saysinde kimsesiz kaldilar! abd/israil/ab paravan örgütü isid/daes türkmenelini türkmensizlestiriyorlar barzani ve pkk/pyd bosalmis yerleri dolduruyor! vatan partisi sagolsun onlarinda sesleri duyuluyor! türkmenlere daha fazla yardim gerek! ulusal kanal sagolun seslerini duyuruyorsunuz.

Abdullah Coşkun :

seni hep taktir ettim.hep sengi,saygı duydum,teoman arkadaş.şimdi bir daha taktir ettim.bizlere tavsiyelerin o kadar önemli ki sana teşekkür ediyorum.o değerli kardeşi tanımıyordum.işıklar içinde yatsın.

Özdemir yeşildağ :

mücadelemizde yaşayacaksın dostum.

sEMRA kÖYLÜ :

başimiz sağolsun bi̇r i̇nsan kaybetti̇k herkese dost ve arkadaş...

Fatih Şirin :

işıklar içinde olsun arkadaşımız..

Tüm Yorumlar

Yorum Gönder