banner864

Milli Anayasa Forumu 91. kez toplandı 25 Kasım 2012, 19:08

AKP'nin bölücü anayasasına karşı Türkiye'yi karış karış örgütleyen Milli Anayasa Forumu'nun 91'nci buluşması Çorlu'da gerçekleşti. 750 yurttaşın katıldığı Milli Anayasa Forumu'nda meclisteki partilere tepki vardı. Toplantıya Eski Devlet Bakanı Ufuk Söylemez'in "hem Sorosçu hem Atatürkçü olunmaz" sözleri damga vurdu.
Milli Anayasa Forumu'nun 91'nci buluşması Tekirdağ'ın Çorlu ilçesinde gerçekleşti.

750 yurttaşın izlediği foruma İşçi Partisi Genel Başkan Yardımcısı Ferit İlsever, İstanbul Baro Başkanı Ümit Kocasakal, Eski Devlet Bakanı Ufuk Söylemez, ADD Marmara Eski Bölge Sorumlusu Ümit Ülgen ve TGB Genel Başkan yardımcısı Mustafa Sevim konuşmacı olarak katıldı.

AKP YIKILMA SÜRECİNDE

İşçi Partisi Genel Başkan Yardımcısı Ferit İlsever Büyük Ortadoğu Projesi'nin değil emperyalistlerin iktidarlarının final aşamasına gelindiğini vurguladı: “AKP Hükümeti artık sıkıntılı sürece girmiştir; yıkılacaktır. AKP hükümeti yıkılma sürecine girmiştir bunu nereden anlıyoruz. Tayyip Erdoğan'ın sözlerinden geçtiğimiz günlerde sarf ettiği şu iki cümle yıkıldığının göstergesidir. Bir "bu anayasayla ilgili umutlarım sönüyor iki bu başkanlık sistemini galiba yapamayacağız" bu iki cümle AKP iktidarının yıkıldığının göstergesidir. Tayyip Erdoğanlar Bop projesi içinde sıkıştı kaldı. Türk milleti bunlara izin vermedi. Ve bunlar en kısa sürede dağılıp gideceklerdir.”

İlsever, Eski Devlet Bakanı Ufuk Söylemez muhalefete yüklendi. Söylemez'in "hem Sorosçu hem Atatürkçü olunmaz" sözleri katılımcılardan büyük alkış aldı. İlsever, “Buradan sesleniyoruz hem Sorosçu hem Atatürkçü olunmaz hem Natotürkçü hem Atatürkçü olunmaz, Türk Silahlı kuvvetlerindeki paşalarda Amerikanın paşası değil Mustafa Kemal'in paşası olsunlar. Yoksa halkımız gerekenleri söyleyecektir” dedi.

BU BİR UYUTMA KOMİSYONUDUR

Anayasa komisyonunu uyutma komisyonu olarak nitelendiren İstanbul Barosu Başkanı Ümit Kocasakal salonu dolduran yurttaşlara "yeni bir anayasa ne zaman yapılır?" diye sordu: “Yeni Anayasalar Yeni bir devlet kurulduğunda, devrim olduğunda veya da karşı devrim olduğunda yapılır bunlardan hangisi oldu? Karşıdevrim. O zaman biz İstanbul Borusu olarak başından beri şunu söylüyoruz asla bu Anayasa komisyonuna katkı sunmayacağız. Bırakın katkı sunmayı Anayasa komisyonunun önünden dahi geçmeyeceğiz. Bu komisyon bir uyutma komisyonudur. Bunu herkes böyle bilsin.”

ADD Marmara Eski Bölge Sorumlusu Ümit Ülgen muhalefet partilerini bölünme anayasasına meşruiyet kazandırmakla eleştirdi.

AKP'Yİ YIKACAK İRADE ORTAYA ÇIKMIŞTIR

TGB Genel Başkan Yardımcısı Mustafa Sevim de, 19 Mayıs, 29 Ekim ve 10 Kasım eylemlerinin AKP'yi yıkacak iradeyi ortaya çıkardığını söyledi: “!9 Mayısta 29 Ekimde ve 10 Kasımda Cumhuriyeti kutlayalım veya Atatürk'ü analım diyerek milyonları toplamadık. Bizler şunu söylüyoruz o milyonları biz Tayyip Erdoğanları yıkmak için alanlara çağırdık.”


ulusalkanal.com.tr


Yorum Gönder

Çok Yorumlananlar