banner864

TSK'dan açıklama: Terörle mücadele hükümet direktifinde sürmektedir 22 Nisan 2013, 15:49

Genelkurmay Başkanlığı, açılım süreci ve Jandarma Genel Komutanı Bekir Kalyoncu'nun "bölünme" uyarısıyla ilgili açıklama yaptı. Genelkurmay Başkanlığı internet sitesinden yapılan yazılı açıklamada, terörle mücadelenin hükümet direktifinde yürütüldüğü vurgulandı.
Genelkurmay Başkanlığı, açılım sürecine ilişkin internet sitesinden bir açıklama yayınladı.

Açıklamada, terörle mücdelenin sürdüğü ifade edildi. Genelkurmay'ın açıklamasında, terörle mücadelenin "yasalarda ve Hükûmet direktifinde belirtildiği şekilde" sürdüğü vurgulandı.

Açıklamada, Jandarma Genel Komutanlığı'nın 2012 faaliyet raporunda yer alan "bölünme" uyarısına da yer verildi. Jandarma Genel Komutanlığı, basında yer alan haberlerin ardından yayımladığı açıklamada, raporun açılım sürecine ilişkin olmadığını ifade etmişti. Açıklamanın Genelkurmay Başkanlığı'nın uyarısı üzerine yapıldığı şeklinde bir değerlendirme yapılmıştı.

Genelkurmay'ın açıklamasında, "Kamuoyuna yapılan açıklama konusunda ilgili komutanlığa herhangi bir yönlendirmede bulunulmamıştır. Ayrıca, konu ile ilgili Sayın Başbakanın bir girişimi de olmamıştır" denildi.

ulusalkanal.com.tr
Etiketler

Yorumlar

Uyan Millet :

simdiki gnl.kur.baskanikomutanlarin serefli istifasindan sonra acilen yapilmisti.kendisi jan.gen.kom. idi.bir daha ayni sey olsa kararlar farkli cikacaktir.insanlar farkli karekterdedirler.vatan sag olsun.

ahmet senih :

yarın hedef iran olunca gorecegiz bakalım

Himmet ÇAKILCI :

Bölücü PKK terör örgütü, Mondros ve Sevr’in taraflarından biri olarak masaya oturduğuna göre, terörle mücadele ancak talimatla yaratılan Ergenekon ve Balyoz’la sınırlıdır sanırım.

Tüm Yorumlar

Yorum Gönder

Çok Yorumlananlar