banner864

Tehdit iddiası kuyruklu bir yalan 05 Şubat 2012, 15:15

Eski Jandarma Genel Komutanı Eşref Bitlis’in ölümüne neden olan uçak kazasıyla ilgili üretici firmanın tehdidi nedeniyle “Kaza buzlanmadan kaynaklandı” diye ifade verdiği öne sürülen eski Genelkurmay Başkanı emekli Orgeneral Doğan Güreş, iddiayı yalanladı.
Güreş’in, kazayla ilgili, Ankara Özel Yetkili Savcısı Mehmet Özgür’e, verdiği ifadede, “Bitlis’in ölümüne neden olan uçak kazasının ardından üretici firmanın tehdidi nedeniyle, ‘buzlanma’ diye bir ara yol bulduk. Firmanın ‘Uçak satmayız’ tehdidi karşısında kazada uçak hatası ihtimalini araştırmadık” dediği öne sürülmüştü. Güreş, “Rahmetli Bitlis’in ölümüne neden olan uçak kazasıyla ilgili ‘Buzlanma diye bir ara formül bulduk’ şeklinde hiçbir zaman, hiçbir yerde bir ifadem olmadı. Külliyen yalan. Hem de kuyruklu yalan” dedi.

ÇİLLİOĞLU İÇİN İFADE VERMİŞ

Ankara Cumhuriyet Savcılığı yetkilileri de Güreş’in, Temmuz 2011’de, 1994’te lojmanında ölü bulunan ve intihar ettiği öne sürülen eski Tunceli Jandarma Alay Komutanı Albay Kazım Çillioğlu hakkında ifadesine başvurulduğunu söylediler. Ailesinin 2010’da yaptığı suç duyurusu üzerine Çillioğlu’nun ölümü hakkında soruşturma başlatılmıştı. Soruşturmada, Albay Çillioğlu’nun Düzce’de bulunan mezarı açılmıştı. Adli Tıp raporunda, Çillioğlu’nun saç köklerinde arsenik, kürek kemiğinde kurşun ve kaburgasında kırık olduğu tespit edilmişti.

ulusalkanal.com.tr

Yorumlar

Onur :

yaşasın patroit:):)

ÖMER ADİL :

yerlipatriotlar vatanin bütün sathinda konuşludur.atatürkün dediğigibi hattimüdafa yok sathimüdafa vardir.o satih tüm vatandir.

Oguz tan :

ellerine saglik ;))))

vatanhataysakarya :

cok guzel bir bakis acisi ve farkindalik. hepimiz patriotlari seviyoruz artik. patriotlar sayesinde bilincleniyoruz. ve birlik icinde olup guclenmeyi ogrenebiliyoruz.

ahmet semiz :

bende patriotları (vatanseverleri) seviyorum ama füze olanı değil

saygin :

bu patriotlari hollanda ülkesi halkindan habersiz göndermis türkleri korusun diye ama onlar israili irandan korumak icin türkiyeye gönderildi simdide masraflarini türkiyenin ödemesini istiyorlar biz sizlerden böyle bir saka istemedik gönderdiginiz gibi alin geri götürürn sizler icin zaten türk halki türkiye diye bir seklin cismin kiymeti zaten yoktu hepinize lanet olsun

ERDAL KARABİBER :

petroi̇tleri̇n geli̇şi̇ ulusumuzu uyandirmiştir .

SÜLEYMAN ŞEN :

bende bunlari çok sacma burdum nedeni̇ hepsi̇de i̇srai̇l i̇çn yapilmaktadir ameri̇ka i̇srai̇l emrinde turkiyede onlarin emrinde emir erleri gibi oldular oysaki irak savaşi benim aklimdan cuikmadi yapan amerşkydi destekliyede biz turkiye olduk özal bizleri olmiyan savaşa sokmuştu akebinde uzantisi akp si̇ devamini getirdiler bunlar hepside cikarlar i̇çi̇n hepsi̇de gözu gör olsun petrol i̇çi̇ndi ne yazikki kizlarei ve kadinlarin tecavuzlerine herkez seyilci kaldilar bugun i̇stetnenlerde bunlardir suriye turkiyenin bir parcasi gibidir kimseye hak vermiyoruz onlar haklilar kariştiranlar ameri̇ka i̇srai̇l ve ne yazikki bizim turkiyedir çok uzgunum bunlarin yapilmasina ben yazik bilerin cikarlari i̇çi̇n tecavuzculere yardim yapilmaz va yanalrinda olunmaz bencede di̇lmi̇ namuz konusu herkez i̇lgilidir. allahc.c dogru olanin yaninda olur i̇nşallah ami̇n .

Tüm Yorumlar

Yorum Gönder