Fatih Hilmioğlu için özgürlük çağrısı! 07 Ocak 2013, 17:17

Kanser hastası olmasına rağmen Ergenekon davasında 3 yılı aşkın bir zamandır Silivri Cezaevi’nde yatan, geçtiğimiz aylarda oğlunu trafik kazasında kaybeden İnönü Üniversitesi eski Rektörü Prof. Dr. Fatih Hilmioğlu için özgürlük çağrısı.
Şenol Çarık

TÜMÖD üyesi akademisyenlerin de aralarında olduğu çok sayıda meslektaşı, çeşitli meslek kuruluşları, sanatçılar ve kitle örgütlerinin temsilcileri yarın Taksim Hill Otel’de biraraya gelerek Hilmioğlu için özgürlük çağrısında bulunacaklar.
Meslektaşları tarafından hazırlanan toplantı çağrı metninde ölümcül bir hastalıkla mücadele ettiği hatırlatılan ve bu hastalıkla pençeleşirken bile kendini düşünmediğini belirten  Prof. Dr. Fatih Hilmioğlu’nun hekimlik onurunu hep dik tuttuğu belirtildi.
Hilmioğlu’nun cezaevinde en zor koşullarda kalmasına rağmen, diğer tutukluların durumuna isyan ettiğine dikkat çekilen açıklamada “üniversite hastaneleri ‘cezaevinde tedavisi mümkün değil’ demesine rağmen, bırakın özgürlüğü, tedavi edilmesine bile izin verilmiyor” denildi.
Açıklama şöyle devam etti:
“Bu ülkenin yazarları, aydınları, vicdan sahibi olan herkes suskun kalmamalıdır. Bu ülkenin vicdanları nasır bağlamayan insanlarını seslerini yükseltmeye çağırıyoruz. Elbette herkese ve elbette Fatih Hilmioğlu’na, adil yargılanma ve yaşamını sağlıklı şekilde sürdürme hakkı verilmesini talep ediyoruz. Çok ağır sağlık sorunları yaşayan Fatih Hilmioğlu’na hemen şimdi özgürlük istiyoruz. Yarın her şey için çok geç olacak. Ve hepimiz olanlardan sorumlu olacağız. Bugün başaramazsak. Yarın olacaklardan biz de sorumlu olacağız!”
TÜMÖD üyesi akademisyenlerin destek verdiği, çeşitli meslek kuruluşları, sanatçılar ve kitle örgütlerinin temsilcileri de katılacağı basın toplantısı 8 Ocak Salı günü saat 11.00’da Taksim Hill Otel’de.

ulusalkanal.com.tr

Etiketler

Yorumlar

Nuri Sönmez :

çankaya'da akp noteri yerine çok kötü bile olsa ,bir cumhurbaşkanı olsaydı bu yanlışlığı düzeltirdi.

imambakır üküş... :

en azından emeğe saygı açısından bu çalışmaları yapanlara sansür uygulamak ne kadar doğrudur..yine de teşekkürler...

Tüm Yorumlar

Yorum Gönder

Çok Yorumlananlar