banner864

Panzerlere kafa tutan kadın Ulusal Kanal’a konuştu 31 Ekim 2012, 20:42

29 Ekim Buluşmasında tazyikli suya direnen ve bayrağını yere düşünmeyen o kadın işte bu görüntülerle kazındı Türkiye’nin hafızasına. O cesur kadına, sanatçı kimliğiyle tanınan Leyla Okay’a, Ulusal Kanal ulaştı

29 Ekim'deki Büyük Buluşma, meydanı dolduran milyonlar kadar AKP'nin gaz bombaları ve panzerlerine karşı cesaret görüntüleriyle de hafızalara kazındı. İşte o kişilerden biri de Bizim Evin Halleri, Ferhunde Hanımlar gibi ünlü dizilerle adından söz ettiren oyuncu Leyla Okay'dı. Ulusal Kanal Okay'ı buldu, cesaret öyküsünü ve 10 Kasım çağrısını sizin için kaydetti.

Leyla Okay, “Biz kolay almadık bunu. Bu bizim bayramımız, bizim bayrağımız. Elimizden alamazlar. Öfke, sadece hissettiğim duygu öfkeydi. Dedim ki kafa tutmak lazım şimdi, zamanıdır. Geldim panzerin karşısına, bir bayrak vardı elimde, durdum yani” dedi.

29 Ekim’de halkın da en az kendisi kadar cesur olduğunu da sözlerine ekledi Okay: “Halk da benim kadar cesurdu. Farklı bir şey yapmadım ben. Herkes çok cesurdu, müthiş bir beraberlik vardı, çok mutluyum.”

Leyla Okay’ın iktidarın tutumu hakkında da söyleyecekleri vardı: “Doğruyu görmeleri lazım. Yüzde 50 onun diye yüzde 50’yi hesaplamadı. O yüzde 50 müthiş, çok güçlü bir kitle. İşte, yüzde 50 meydandaydı.”

O cesur kadın son olarak halka da bir çağrıda bulundu: “10 Kasım’da buluşalım, diyorum herkese, hep beraber.”

ulusalkanal.com.tr

Yorumlar

sanane banane :

selanikden gelen birisine nasil ata dersiniz eger türkseniz, tarihi okuyun derim

Ender - İzmir :

televizyonda izlediğim zaman öfkemden yerimde duramadım. bir yandan da gururlandım ve umut doldu içim. işte şerefli türk kadını. devamı gelecek... hissediyorum.

DEMİRDAĞ :

cumhuriyet nesi̇lleri̇: atatürkün kurduğu cumhuriyet yolundan yürümenin verdiği özgüvenle, korku imparatorluğunun titrek barikatlarına tek başına yürüyen, yiğit türk kadınını kutluyorum. cumhuriyet yürüyüşü, işbirlikçilerin kurduğu planların üzerinden silindir gibi geçmiştir.

sydneyden turan :

istiklal savasinda bayragi teslim etmeden olen yigit sehitlerin bacisi gozlerinden oper guzel gunlerde gorusmek dilegiyle en guzel gunler dilegiyle.........

Fatma :

hep merak etmistim o cesur kadini, helal olsun, cumhuriyet kadinlarimiza selam olsun!

Tüm Yorumlar

Yorum Gönder

Çok Yorumlananlar