banner864

4 önemli dava aynı günde 26 Aralık 2011, 00:29

Türkiye’nin yakından takip ettiği 4 önemli dava İstanbul'da aynı gün görülecek.
Silivri'de Balyoz Davası ile İnternet Andıcı Davası, Çağlayan'da Odatv Davası, Beşiktaş'taki adliyede ise Hrant Dink Cinayeti Davası görülecek.

"Üçüncü Balyoz Planı'' davası


"Üçüncü Balyoz Planı'' Davası kapsamında Koramiral Deniz Cora, Korgeneraller Korcan Pulatsü, Ziya Güler ve Abdullah Can Erenoğlu ile HAVELSAN Genel Müdürü Ömer Faruk Yarman'ın da aralarında bulunduğu 64'ü tutuklu 143 sanığın yargılanmasına 26 Aralık Pazartesi günü başlanacak.

İnternet Andıcı davası


Silivri'de görülecek bir diğer dava ise İnternet Andıcı Davası.
Orgeneral Nusret Taşdeler, eski 1. Ordu Komutanı emekli Orgeneral Hasan Iğsız, Yeditepe Üniversitesi kurucusu Bedrettin Dalan ve emekli Albay Dursun Çiçek'in de aralarında bulunduğu 29 sanıklı davanın 47'nci duruşması görülecek.

Odatv davası


Aynı gün Çağlayan'daki İstanbul Adalet Sarayında Odatv Davası'nın ikinci duruşması yapılacak.
Yalçın Küçük, Doğan Yurdakul ve Soner Yalçın'ın da aralarında bulunduğu 12'si tutuklu 14 sanık hakim karşısına çıkacak.

Hrant Dink davası

Beşiktaş'taki İstanbul Adliyesinde ise Agos Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Hrant Dink'in öldürülmesine ilişkin, 2'si tutuklu 19 sanıklı davanın 22'nci duruşması yapılacak.

ulusalkanal.com.tr

Yorumlar

ac.cr :

peki üstadim türkiye bu esitlikci dünyanin neresinde yer alacak,pinpon topu gibi ortada gidip gelecek mi? sözüm ona dindar bir o kadarda kindar olarak yeti$ecek genclik ne olacak!! birilerinin tespihini mi cekecek yoksa birilerinin etegine mi yapi$acak?

Tüm Yorumlar

Yorum Gönder