banner864

Kılıçdaroğlu kamp olayıyla ilgili sert konuştu 26 Ağustos 2012, 22:47

CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu, Hatay’daki kampa milletvekillerinin alınmamasına tepki gösterdi. Kılıçdaroğlu, “Bir milletvekiline 'siz bu kampa giremezsiniz' dediğiniz andan itibaren orada gayrı meşru işler var demektir, meşru işler yok demektir. Milletin iradesi ile seçilen milletvekiline Türkiye Cumhuriyeti topraklarında siz yasak bölge oluşturabilir misiniz?” diye konuştu.
CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Zafer Haftası’nın 90. yılında Afyonkarahisar’a geldi. Afyonakrahisar’ın Emirdağ ilçesinde partililer tarafından karşılanan CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’na vatandaşlar yoğun ilgi gösterdi. Parti otobüsü ile halkı selamlayan Kılıçdaroğlu, daha sonra ilçe merkezinde kendisini bekleyen vatandaşlarla tek tek selamlaştı.

İlçe merkezinde parti otobüsünün üzerinde bir konuşma yapan Kılıçdaroğlu, milletvekillerinin Hatay’daki kampa alınmamasına tepki gösterdi. Kılıçdaroğlu, şu ifadelere yer verdi:
“Suriye’de binlerce Müslüman birbirlerini öldürüyor. Silahı kim veriyor. Dün milletvekillerimiz bir kampı ziyaret etmek istediler. Türkiye Cumhuriyeti topraklarında milletvekillerimize dediler ki siz bu kampa giremezsiniz. Neden giremiyoruz, orası Amerikan üssü mü? Hayır, Türkiye Cumhuriyeti’nin toprakları. Bir milletvekiline siz bu kampa giremezsiniz dediğiniz andan itibaren orada gayrı meşru işler var demektir meşru işler yok demektir. Milletin iradesi ile seçilen milletvekiline Türkiye Cumhuriyeti topraklarında siz yasak bölge oluşturabilir misiniz?

Ben CHP’nin genel başkanı olarak Türkiye’nin her karışına gidiyorum. Her yerine gidiyorum. İster terör olsun ister başka bir şey. Düğünde de dernekte de acıda da her vatandaşımın yanındayım. Bunlar diyordu ki siz Sivas’ın ötesine geçemiyorsunuz. Biz değil Sivas’ın ötesine dünyanın her ülkesine gideriz. Kendi topraklarımıza da gideriz. Şimdi ben milletvekilimizi gönderiyorum. Yahu şu Hatay’da ne oluyor. Vatandaş kaygı içinde. Ajanlar cirit atıyor. Casuslar cirit atıyor. Gidin bir bakın diyorum. Hükümet yasak getirmiş. Kampa giremezsiniz diye. Şimdi ben cevap bekliyorum bu hükümetten. O kampta ne var, o kampta kimleri eğitiyorsunuz siz. O kampta Müslüman kanı dökülsün diye adam mı yetiştiriyorsunuz siz. Batının egemen güçleri sizin sırtınızı sıvazlıyor. Ne zamandan beri ulusal bağımsızlık savaşını veren bir ülkenin yönetimi kalkıp da batının egemen güçlerinin Ortadoğu’daki taşeronluğunu yapıyor.”

Kıçıçdaroğlu’nun Afyonakrahisar’ın Emirdağ ilçesindeki ziyareti Bolvadin ilçesine bağlı Kemerkaya beldesinde devam etti. Kemerkaya beldesinde de halka hitap eden Kılıçdaroğlu, buradan da ilçe merkezine geçti. Bolvadin Belediye Başkanı Nazmiye Kılçık tarafından karşılanan Kılıçdaroğlu, burada halka hitap etti.
Kılıçdaroğlu, daha sonra Sultandağı ilçesine bağlı Dereçine beldesine geçti. Dereçine’nin ardından ise Sultandağı ilçe merkezine gelen Kılıçdaroğlu burada da kendisini bekleyen partililer ile selamlaşarak, onlara hitap etti.

Kılıçdaroğlu’nun Afyonkarahisar ziyaretine Genel Başkan Yardımcıları Bilgün Tamaylıgil, Gürsel Tekin, Parti Meclisi Üyeleri, Milletvekilleri, Antalya ve Afyonkarahisar il başkanları, Ankara’nın Yenimahalle ilçesi belediye Başkanı Fethi Yaşar ve Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Akaydın da eşlik etti.

ulusalkanal.com.tr

Yorum Gönder

Çok Yorumlananlar