banner864

Ali Sami Yen mezarı başında anıldı 12 Ekim 2012, 17:12

Galatasaray Spor Kulübü’nün kurucusu ve aynı zamanda Milli Futbol takımımızın ilk antrenörü Ali Sami Yen, Feriköy Mezarlığı'ndaki kabri başında anıldı. Galatasaray Spor Kulübü’nün 107'inci kuruluş etkinlikleri kapsamında düzenlenen anma törenine Galatasaraylı yöneticiler katıldı.
Galatasaray Spor Kulübü’nün 107'inci kuruluş etkinlikleri kapsamında, Galatasaray Kulübü’nün Kurucusu ve ilk Üyesi, aynı zamanda A Milli Futbol Takımımızın ilk antrenörü Ali Sami Yen, Feriköy Mezarlığı'ndaki kabri başında anıldı.

Anma törenine Galatasaray Spor Kulübü Divan Kurulu Başkanı İrfan Aktar’ın yanı sıra, Galatasaray Başkan Yardımcısı Adnan Öztürk ve Yönetim Kurulu üyeleri katıldı.

Ali Sami Yen’in kabri başında konuşan Galatasaray Başkan Yardımcısı Adnan Öztürk, "Galatasaray’ı ilkelerine, kültürüne, prensiplerine göre yaşayacağımız ve yaşatacağımıza söz veriyoruz” dedi.
“Kurucumuz Ali Sami Yen Başkanımızın kabrine gelip şükran duygularımızı bunun yanında saygı ifadelerimizi hep beraber sunmak için buradayız. Dünyanın karışık olduğu bir dönemde Galatasaray Lisesi’nin bir sınıfında o yaşta ‘Amacımız Türk olmayan takımları yenmektir’ diyebilecek vizyona, cesarete, felsefeye sahip Ali Sami Yen reisimiz ve arkadaşlarını ne kadar minnetle ansak azdır.”

ulusalkanal.com.tr

Etiketler

Yorum Gönder

Çok Yorumlananlar