banner864

Tabip Odası: Şiddetin önlenmesi için bir an önce tedbir alınsın 23 Şubat 2013, 18:17

Ankara Tabip Odası, doktorlara yönelen şiddete karşı tedbir alınması için Sağlık Bakanlığı’na çağrıda bulundu. Oda’dan yapılan açıklamada daha iki hafta önce Anakara’da bir doktorun bıçaklı saldırıya uğradığı hatırlatıldı, sağlık kuruluşlarındaki çalışanlar için risk analizleri yapılmasını istendi.
Doktorların maruz kaldığı şiddet olayları son birkaç yılda tavan yaptı. Sadece 2012 Mayıs--Aralık döneminde doktorlara yönelen 4025 şiddet olayı gerçekleşti. En son olay da iki hafta önce Anakara’da yaşandı. Ankara Ulus Eğitim Araştırma Hastanesi’nde çalışan bir doktor hasta yakınlarının bıçaklı saldırısına uğradı.

Bu vahim tabloyla ilgili Ankara Tabib Odası’ndan yeni Sağlık Bakanı Mehmet Müezinoğlu’na çağrı geldi. Oda’dan yapılan açıklamada doktora yönelik şiddetin önlenmesi için acil tedbir çağrısı yaptı. Bir an önce Sağlık çalışanlarının maruz kaldığı şiddetle ilgili bir risk haritası çıkarılması istendi.

Tabib Odası ayrıca Eski Sağlık Bakanı Recep Akdağ’ın konuyla ilgili verdiği sözleri tutmadığı hatırlatıldı.

Doktorlar önümüzdeki hafta başında Ankara Sami Ulus Hastanesi’nde toplanacak. Sağlık çalışanlarının maruz kaldığı şiddet çalışanlarla birlikte masaya yatırılacak.

ulusalkanal.com.tr

Etiketler

Yorum Gönder