CHP Çin'e gidiyor 12 Ocak 2013, 16:38

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu Çin Komünist Partisi davetlisi olarak 12-18 Ocak tarihleri arasında Çin’de olacak. Kılıçdaroğlu, Çin Komünist Partisi Politbüro üyeleriyle üç ayrı toplantıya katılacak. Masada Türkiye-Çin ilişkileriyle, başta Suriye olmak üzere Ortadoğu’da yaşanan gelişmeler ele alınacak.
CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu milletvekilleri, gazeteci ve iş adamlarından oluşan bir heyetle Çin’e gidiyor. Çin ziyaretinde Kılıçdaroğlu’na 12 milletvekili eşlik edecek.

Ziyaret, 12-18 Ocak tarihleri arasında gerçekleşecek. Kılıçdaroğlu ve beraberindeki heyet Pekin, Şanghay ile Sincan Uygur Özerk Bölgesi'nin başkenti Urumçi'de çeşitli temaslarda bulunacak.

Kılıçdaroğlu, Pazartesi ve Salı günüyse Çin Komünist Partisi Politbüro üyeleriyle 3 ayrı toplantıya katılacak. Toplantılarda Türkiye-Çin ilişkileriyle, başta Suriye olmak üzere Ortadoğu’da yaşanan son gelişmeler masada olacak.

CHP Lideri Urumçi ziyareti sırasında üniversitede bir konuşma yapacak.

Kılıçdaroğlu, siyasi ve diplomatik temasların arasında Yasak Şehir ve Çin Seddi gibi tarihi yerleri de gezecek.

ulusalkanal.com.tr

Etiketler

Yorumlar

Fevzi Lütfi Taşkın :

ŞİMDİ GÖZÜNÜZÜ DÖRT AÇIN KI BURADA OLUP BİTECEKLERİ IZLEYİN. YARIN BEN YOKTUM DEMENİ BU HALK YERMİ. MESELA BU GÜNLERDE KOMİSYONLARDAN VE MECLISTEN ÇIKACAK KARARLARI İYİ İZLEYİN.

baris atakan :

elbette billiyor. umarim cinliler akli basina getirir?!

vatan sagolsun :

sn kilictaroglu zaman tatil yapma zamani degil vatan elden gidiyor haberiniz varmi?

necat tekin :

Urumçi'yi ziyaret çin tarafindan hoş karşılanmıyacaktır. Ne demek istenecektir bununla?

Tüm Yorumlar

Yorum Gönder

Çok Yorumlananlar