CHP’de liste kavgası bitmiyor! 22 Temmuz 2012, 16:29

CHP’de, listeler savaşına sahne olan kurultay sonrası, tartışmalar dinmedi. Kurultay'da Parti Meclisi’ne seçilemeyen Genel Başkan Yardımcısı Ayten Kayalıoğlu, partiden ayrılma kararı aldığını belirterek “Kurultaya intikam için ipotek koyanlar hesabını verecekler” dedi.
Kemal Kılıçdaroğlu’nun kurultaya sunduğu 98 kişilik anahtar listesinde adı olan, ancak ikinci listede adı yer almayan MYK üyelerinden Ayten Kayalıoğlu, sosyal paylaşım sitesi üzerinden tartışılacak açıklamalar yaptı.

Açıklamasında 52 kişilik anahtar listeyi hazırlayan genel başkan yardımcılarına çatan Kayalıoğlu açıklamalarında “Kurultay’da kurnazlık yaparak PM listesine girenlerin gönlü ne kadar rahat acaba?” ifadesini kullandı.

Kurultay’ın iradesine intikam için isim kullanarak ipotek koyanların, bunun hesabını örgüte vereceğini belirten Kayalıoğlu “liste savaşlarıyla emeğe değil hırslarına yenilen ve bundan mutlu olanlara da kolaylıklar diliyorum” dedi.

CHP’nin son kurultayında Ayten Kayalıoğlu ve Mehmet Zeki Gündüz 98 kişilik anahtar listede yer alsa da 52 kişilik anahtarın anahtarı kabul edilen ve örgüt tarafından hazırlanana listede yer bulamayarak liste dışı kaldı. İki isim de parti tabanında “başarısız” olarak değerlendirilen isimler arasında yer almıştı.

Öte yandan, Kemal Kılıçdaroğlu’nun, kurultayda seçilen CHP parti meclisini, bu hafta içi toplayarak, MYK’sını oluşturması bekleniyor.

MYK’ya girme beklentisi içinde olup da giremeyecek olanların da, başka bir tepki grubu olarak ortaya çıkacağına, herkes kesin gözüyle bakıyor.

ulusalkanal.com.tr

Yorumlar

Selahattin :

evet m.ali gülleri okumaya devam etmek istiyoruz.

Esen Zafer :

Gelinen bu aşamada, Yugoslavya’laşmaktan söz etmek biraz yanlış. Benzerliği ve başlangıçtaki yöntemler aynı olsada, çevrili olduğu ülkeler ve AB ile bağları açısından Türkiyenin sürüklenmek istendiği felaketle kıyaslanamaz artık. Ama görünen odur ki, Irak’a bombalarla giren demokrasi bize Tek dünya uşaklarının ihanetiyle+Nato yla girmiştir. Şu haliyle de çıkarmaya hevesli kimse yok. Ne yazık ki bize uygulanan muamele Irak+Mısır karışımı bir planlamadır bu da sonuçta kazanalım veya kaybedelim 2. İsrailin yaratılması demektir. Korkarım bu iş Kürt koridoruyla falan kalmaz. Dipnot: Bizde Sayın Gülleri ilgiyle okuyoruz. Lütfen sorun neyse çözülsün.

güney çelik :

brecht'in dediği gibi:''iki tane gözün varsa senin/binlerce gözü var partinin''.ben değil,''biz'' olalım,vatan partisini büyütmek için.şimdi vatan partisi zamanı!

Tüm Yorumlar

Yorum Gönder