banner864

AİHM'den Ergenekon Kararı 08 Şubat 2012, 19:02

Avrupa İnsan Hakları Mahkemesi, Ergenekon'daki uzun tutukluluk süreleri ile gerekçesiz tutuklama kararları hakkında Adalet Bakanlığı'ndan savunma istedi. AİHM Ergenekon sanıklarının lehine karar verirse uzun süredir tutulu kalan kişilerin tahliyesi gündeme gelecek.
Levent Bektaş ve Tuncay Özkan'ın Ergenekon davasındaki uzun tutukluluk süreleri ve adil yargılanma hakkının ihlali nedeniyle Avrupa İnsan Hakları Mahkemesi'ne yaptıkları şikayet başvursunda ara kararı verildi. Başvuruları değerlendiren mahkeme Adalet Bakanlığ'ndan savunma istedi.

Hukukçular, mahkemenin, şikayet başvurularını reddetmeyerek Türkiye'den savunma istemesini, "şikayetler haklı bulunacak" olarak değerlendirdi.

AİHM'nin kararı tahliye yolu açabilir
Levent Bektaş'ın avukatı Celal Ülgen, AİHM'in şikayetleri haklı bulması durumunda, Türkiye'nin bu kararı uygulamakla yükümlü olduğunu söyledi. Ülgen, "AİHM Adalet Bakanlığı'nı suçlu bulursa benzer durumda olan bir çok tutuklunun tahliyesi gerekecektir" dedi.

ulusalkanal.com.tr
 

Yorumlar

deniz kaya :

ergin saygunun balyoz kitabında , çekiç güç döneminde abd nin pkk ya nasıl yardım ettiği ve koruduğunu iddia etmesi,obamanın randevu talebine cevap vermemesi,bunun karşısında abd ye mesaj verme amacı taşımıyormu?

Şinasi :

çok doğru bir tespit sn. esinoğlu. bundan sonra artık hasta yatan generallerle birlikte silivri'yi bile ziyaret edecektir. az kaldı, öcalan'ı ziyaret eden, onu da yapar.

Ali Cansever :

bu yazıdan çıkan sonuç; müesses nizamın devamı için tayyip out, "our boys in" olur... bize irticacı faşist diktatörlük yerine, askeri faşist diktatörlük kalır geriye. yanılıyor muyum?

ABDÜRRAHİM ELETEKÖPER :

ltbilindiği gibi güç tayyipte olduğu için daha dün atip tutanlar bu gün tayyipçi olup poh pohlama yarişina girdiler ama gerçek durumun farkina varan tayyip daha dün savcisi olduğu davalarla mahkum edilen masum insanlari hasanede ziyaret edip aklinca yaptiklarinin hesabini vermekten kaçacak yok öyle yağma herkes hesap verecek, koskoca tc yi babasinin çiftliği gibi yandaşa peş keş çekenlerse bu hesaptan asla kaçamazlar, kim olursa olsun.

kemal şen :

akp nin daha iyi günleri daha daha neler yaşayacaklar hepimiz görücez belediyelerindeki yolsuzluklar artık yargı sürecine girecek ve bu dümenden geçinenler hepsi hesap verecek niye mi vergiyi tabana yayıyorlarya hesabını santim santim verecekler

Burak Bulut :

bütün komutan eşleri sessiz çığlık eylemleri yaparken bayan saygun'un recep tayip erdoğan'la eşim mesai arkadaşı diyerek kapıda karşılaması gerçekten düşündürücü. umarım diğer komutan eşleri bu kadar değerli(!) ve onurlu(!) olurlar.

Ah Vatan :

bu halk artık uyanmalı yada uyandırılmalıdır.tüm yapılanlar bir tiyatro oyunundan başka bir şey değildir.

Timur :

sn esingoglu, haklisinizda peki millet ne olacak ? millet bu "u" dönüsü görmüyormu ? sinema oldugunu alay edildigini anlamiyormu ? akp gidicidir milletimizle çok alay ettiler hersey ortada bir dedikleri digerini tutmuyor !

Tüm Yorumlar

Yorum Gönder

Çok Yorumlananlar