Kadir Sağdıç: Ülkenin başına ne çoraplar örülüyor anlatacağım 09 Nisan 2012, 23:08

Poyrazköy davasında Koramiral Kadir Sağdıç savunmasını yaptı. Sağdıç, "40 yıllık vatan hizmetinin ardından, bize kurulan komployu anlatmak yeni görevimiz oldu. Ülkenin başına ne çoraplar örülüyor anlatacağım" dedi.
İkinci Poyrazköy davasının dördüncü duruşmasında Koramiral Kadir Sağdıç savunmasını yaptı. Sağdıç, "40 yıllık vatan hizmetinin ardından, bize kurulan komployu özel yetkili mahkemelerde anlatmak yeni görevimiz oldu" dedi.

Kadir Sağdıç savunmasında, Gölcük Donanma Komutanlığı'nda bulunduğu öne sürülen belgelerin komplo ile üretildiğini belirtti. Sağdıç, müebbet hapis cezası ile yargılandığı davada savcının ifadesini bile almadığını hatırlattı. Sağdıç, "Ancak bu soruşturmada benim ifadem dahi alınmadı. Bana hiçbir şey sorulmadı. Sanal bir iddia ile yargılanıyorum" diye konuştu.

Sağdıç, Abdullah Öcalan'ın koşullarının iyileştirildiğini, Ergenekon ve Balyoz'dan yargılanan komutanların durumunun ise kötüleştirildiğini vurguladı.

Bu iddianamede benimle birlikte 5 asker hükümeti ve TBMM’yi yıkmak ile suçlanıyoruz. Biz beş kişi bunu yapacağız ve kimsenin haberi olmayacak. Bu beş kişi ne büyük güçlere sahipmişiz meğer. Ben suçlamaları kabul etmiyorum.

Koramiral Kadir Sağdıç, aleyhinde delil olarak kullanılan ‘Kadir Paşa Koor.etsin’ notunun sahte olduğunu ve bu bilginin polislerce mahkemeden gizlendiğini belirtti.

Ulusalkanal.com.tr

Yorumlar

Ali Topuksöker :

bu başbakanın kendisi ile barışı yok, kaldı ki halkla olsun!

vatansever :

ön teker nasil giderse arka tekerde öyle gider

kozinoğlu kaşif bey :

hadi paşam! geç olmadan paşalar, bu millet sizi göreve çağırıyor.

Tüm Yorumlar

Yorum Gönder