banner864

AP'de CHP krizi 16 Mayıs 2013, 22:08

Kılıçdaroğlu eleştirilere yanıt verdi: biz hiçbir zaman Esad'ı savunmadık
CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Başbakan Erdoğan'ı Suriye Lideri Beşar Esad'a benzetti, benzetme hem Avrupa'da hem de Türkiye'de tepkiyle karşılandı. Avrupa Parlamentosu Başkanı Hannes Swoboda, Kılıçdaroğlu'dan düzeltme istedi. Kılıçdaroğlu, eleştiriler karşısında kendini, "Biz hiçbir zaman Esad'ı savunmadık" diyerek savundu.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu Avrupa Parlamentosu'nda, "Reyhanlı'da ölen 51 kişinin katili Erdoğan'dır. Esad'dan hiçbir farkı yok" dedi, bu sözler hem Avrupa'da hem de Türkiye'de tepkiyle karşılandı. İlk tepki, Avrupa Parlamentosu Başkanı Hannes Swoboda'dan geldi.

Avrupa Parlamentosu'nun resmi sitesine açıklama yapan Swoboda, Kılıçdaroğlu'ndan derhal düzeltme talep ettiklerini belirtti.

Kılıçdaroğlu'nun sözlerine Türkiye'den de yanıt gecikmedi. Kılıçdaroğlu'na Başbakan Yardımcısı Bekir Bozdağ yanıt verdi.

Başbakan Yardımcısı Beşir Atalay da, Kılıçdaroğlu'nun bu açıklamasıyla CHP'nin gerçekte ne yaptığının ortaya çıktığını söyledi.

Tepkiler karşısında Kılıçdaroğlu kendini savundu, "Biz hiçbir zaman Esad'ı savunmadık" dedi.
 


ulusalkanal.com.tr
Etiketler

Yorumlar

Vatandaş Kemal :

gerçekler gizlenmez avrupa parlementosu başkanı zat reyhanlıyı izledimi gördümü biz suriyede taraf olmasaydık bunlar olmazd

canip pir :

esadi tayipe benzetmek esada yapilmis en büyük hakaretir.

Mehmet ÖERKAN :

zaten esat,i emperyalizme karşi olanlar savunabilir. devrimciler savunabilir... işbirlikçiler değil...

mehmet tuna :

chp kılıcdaroğlunun başkanlığın da hem kücülecek hemde bölünecek kaset mağduru baykal mumla aranacak sosyal demokrat olduğunu ifade eden chp avrupa sosyal demokratların ca aforoz edildi yazık

hasan usta :

ben chp başkanını kınıyorum hiç bir şekilde esadla erdoğanı aynı kefeye koyamaz erdoğan terör estirirken esad ulu önder gibi vatanını kurtarmak işçin kurtuluş savaşı veriyor allah yar ve yardımcısı olsun

esad savunacağız :

libya,mısır,ürdün,cezayiri bir den ayağa kaldıran emberyalist ajanlar,suriyede başarı kazanacakları sanıyorlar.esad ve esad halkı gerçekleri biliyor.esad" bahane aslen türkiye nin bölünmesidir.esad suriyesine bombalar patlatsınlar,onlara özgürlük diyorlar,esad kendini savunuyor ve direniyor,bu oyunu unutmayın,esad gösterilip türkiye de alevler oluştuğunda,ağlamak kimseye fayda getirmez.chp doğrunun yanında her zaman olacaktır.yurta sulh dünyada sulh ilkemizdir.tsk.kuvetleri bizim göz bebeğimizdir.birgün özgür olacak ordu.o zaman sancağımızı , bayrağımızı ve bağımsızlığıımızı milli birliğimizi ,atatürk ışığında yükselteceğiz.

hüsnü başkan :

demekki neymiş, yoldaşları tayyip söz konusu ise senin solculuğun para etmezmiş!. demekki neymiş, hollande nin, blair in sosyalist olduğu bir oluşum, hikaye imiş!.

utku :

türkiye cumhuriyetini bölmeye ve yok etmeye çalışanları destekleyen bir parlementoda bu tarz bir açıklama yaparsan böyle dumura uğrarsın. senin ne işin var oralarda be adam. sen o adamların kim olduğunu bilmiyormusun! cumhuriyet halk partisi kendisine yakışan bir lider bulmalı. bu ne yaa parti ajanlardan sorosçulardan geçilmiyor.

Tüm Yorumlar

Yorum Gönder

Çok Yorumlananlar