banner864

Avrupa Birliği’i ekonomik krize boyun eğdi 26 Aralık 2011, 19:13

Avrupa Birliği'nde bölünme tartışmaları büyüdü. Avrupa'da artan borç krizine karşı iki başlı bir Avrupa Birliği çıkması gündeme geldi. Reuters Haber Ajansı, Almanya'nın 10 Avrupa ülkesini kapsayan yeni bir Birlik oluşturmak için düğmeye bastığını yazdı.
AB içindeki çatlak büyüyor. Avrupa'da artan borç krizine karşı Avrupa'da yeni senaryolar da tartışılmaya başlandı.
Reuters Haber Ajansı Almanya ve Fransa'nın radikal yöntemleri hayata geçirmeye başlayacağını duyurdu. Reuters, Avrupa Birliği Anlaşması dışında 8 veya 10 Avrupa ülkesinin oluşturacağı yeni bir anlaşmanın gündemde olduğunu yazdı.
Bir AB yetkilisi de Reuters'a yaptığı açıklamada Almanya'nın Avrupa Birlği Anlaşmasının biran önce değiştirilmesini istedi.

Amerika'nın etkili yayın organlarından The Trumpet'te yayınlanan "Almanya On Uluslu Bir Avrupa Birliği için Çalışıyor. Bilinmeyen Bir Şey mi?" başlıklı yazıda da benzer senaryoya dikkat çekildi. Stephen Flurry imzalı haberde, Avrupa içinde, Almanya’nın başı çekeceği 10 uluslu daha küçük bir birlik fikrinin ortaya çıktığı belirtildi.
Flurry, Almanya'nın mevcut Avrupa Birliği yerine büyük devletlerden oluşacak küçük bir birliğe önderlik etmek istediği vurgulandı.

Fransa Cumhurbaşkanı Nicolas Sarkozy, iki başlı bir Avrupa’nın ortaya çıkması ihtimalini itiraf etmiştir. Şimdi Fransa ve Almanya bu radikal teklifi gerçekleştirmek için fazla mesai yapmaktalar. Avrupa Konseyi Başkanı Herman Van Rompuy’un, Zirve'de sözleşme değişikliği ile ilgili bir ön rapor vermesi beklenmektedir.


HABER: Burhan Özçiçek / Kanada
ulusalkanal.com.tr

Yorumlar

memoş :

ateş düştüğü yeri yakar.atıp tutanların ne çocukları nede akrabaları olayların içinde.kendilereinin her yöden tuzlar kuru.gün gelecek devran dönecek mart karı onlarında biryerlerine yağacak.bizimde kapımız çalınacak biz duymayacağız.

Fatih Özcan :

evet, zurnanın zırt dediği yer gerçekten... şimdiye kadar amerikan saldırganlığını görmemek için "yargı çözer", "hukukun üstünlüğü", "yargıya saygı" yavelerinin ardına gizlenenlerin kuyruğuna basılınca ciyyaklaması da birşeydir bence. susma sustutkça sıra sana da gelecek diye bağıranları alaya alanların bu eylemlerini de heyecanla ve coşkuyla karşılıyoruz ve destekliyoruz. ergenekoncuların arasına hoşgeldiniz cjhp'li dostlar!

ihsan sahinoz :

iste goruluyor ab de bir masa basi projesi iste tosladi insanlara ragmen emekci halk yiginlarina ragmen bunlara karsi egemen sermaye tarafindan salt pazar ugruna pazar icin insan dislanarak olusturulan proje ne oldu iflas battilar bitti sistem coktu abd ile mi yarisacaklar birbirleriylemi bogusacaklar yoksa kendi ac issiz evsiz barksiz biraktiklari emekci yiginlarinimi zapturapt altina alacaklar isleri zor gazalari mubarek olsun ne oldu akp hani ab uyesi oluyordun simdi ortadogu sultani oldun yarin ne olacaksin bakalim ortadogu vezirimi rezilimi gorecegiz

Tüm Yorumlar

Yorum Gönder

Çok Yorumlananlar