banner864

Arınç Cumhuriyet yıkıcısı Said-i Nursi'yi övdü 16 Temmuz 2012, 17:32

Cumhuriyet yıkıcısı, şeriatçı tarikat hocası Said-i Nursi, devlet büyüğü olma yolunda... Memleketi Isparta'da Barla Beldesi Said-i Nursi adına etkinlik düzenledi. Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç, Said-i Nursi'nin yaşadığı dönemde Cumhuriyet karşıtı yaptığı yayınlara övgüler yağdırdı.
Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç, Said-i Nursi'nin yaşadığı Isparta'nın Barla Beldesini ziyaret etti.

Arınç, Belediye'nin düzenlediği Barlayı Kalkındırma ve Güzelleştirme Derneği'nin düzenlediği etkinliğe katıldı.

Arınç konuşmasında bol bol Said-i Nursi'ye ve kitabı Risale-i Nur'a övgülerde bulundu.
“Bediüzzaman Said Nursi hazretleri, 90 yıllık bir süre önce buraya geldiler, Eğirdir'den kayıkla buraya geçtiği belirtilir. Burada bir süre kaldı. Bugün bütün dünyada her dile çevrilmiş olan Risale-i Nur bulunur. Pek çoğunu burada yazdılar. Burada pek çok arkadaş edindiler.”

Eskiden eziyet dolu günler yaşadıklarını, iftiralara uğradıklarını söyleyean Arınç, o günlerin geride kalıdığına değindi.
“Çok şükür eskide yaşadığımız zor günler ortadan kalktı, iftiralar ortadan kalktı, eskiden insanlar ya cehaletleri sebebiyle ya küfrü inadileri sebebiyle düşmanlık ediyordu.”

Arınç, Türk Ceza Kanununu'nun değiştirilen 163'üncü maddesinden de yakındı.
“İmanın kuranın hakikatini yaşamak isteyen insanlara gerici ve yobaz gözüyle bakılırı, tespihler, takkeler, kuranlar, suç aleti olarak toplanırdı. Çok şükür o günler çoktan geçti.”

ulusalkanal.com.tr

Yorum Gönder