banner864

ABD'nin kimyasal oyunu bu haberde 31 Ağustos 2013, 18:31

Suriye'de 21 Ağustos'ta gerçekleşen kimyasal saldırının arkasından Amerika'nın Ürdün'de eğittiği özel operasyon birlikleri çıktı.
Şam Stratejik Araştırmalar Merkezi Başkanı Bessam Ebu Abdullah, kimyasal saldırının, Suriye ordusunun Amerikan özel timlerine yaptığı operasyonun ertesi günü gerçekleştiğini söyledi. 

Abdullah'ın aktardığına göre, Amerika'nın iki yılı aşkın bir sürenin ardından Suriye yönetimiyle temas kurmasının sebebi de buydu. Amerika Dışişleri Bakanı John Kerry, telefonla aradığı Suriye Dışişleri Bakanı Velid Muallim'den Guta'daki Amerikan birliklerine yöneik operasyonu durdurmasını istedi. Suriye yöneitmi talebi reddedince, Doğu Guta bölgesinden kimyasal saldırı haberi geldi.

Aydınlık Gazetesi'ne konuşan Şam Stratejik Araştırmalar Merkezi Bessam Abdullah gelişmeleri sırasıyla anlattı.

“Rus kaynakları 3-4 hafta önce Amerikalıların Akdeniz'de hareketlenmeye başladığını bildirdi. Amerika, Ürdün'de eğittiği 300 kişilik bir ekibi 17 Ağustos'ta Suriye'ye yolladı. Suriye ordusu, Amerika'nın özel timlerine Guta'da operasyon başlattı. İşte Kerry'nin telefonu da bu operasyonun ardından geldi. Ameirka Dışişleri Bakanı operasyonların durdurulmasını istedi. Muallim, tabii ki bu talebi reddetti. Ayın 20'sini 21'ine bağlayan gece, sabaha karşı 3 sıralarında Amerikan birlikleri imha edildi. 21 Ağustos sabahı da bu kimyasal saldırı olayı oldu”

Fransız Le Figaro Gazetesi de, 22 Ağustos'ta verdiği haberde, Amerika'nın Ürdün'de eğittiği birliklerin Suriye'ye sızıp Şam'a ilerlediğini yazdı. Gazete, 17 Ağustos'ta 300 kişilik bir ekibin, iki gün sonra da ikinci bir ekibin Suriye'ye girdiğini iddia etti.
 
ulusalkanal.com.tr
Etiketler

Yorumlar

Ayhan cengi :

Sonu belli olan savaş yazık oldu Suriye halkına turk hükümeti tarih boyunca dersini alır?

E.Özaydin :

biz bu "kimyasal silah " oyununu daha önce görmüsmüydük ? örnegin irakin iskalinden önce !... bati cepesinde yeni bir sey yok . olsa olsa ahlaksizliklari var , bir de türkiyede iktidar makamini isgal edenlerde

Nazım :

belli,belli bu korsan torunlarıdır dünyayı karıştıranlar!gözleri doymuyor insan kanına!amerikan halkı ,insanlıktan çıkmış bu terörist sisteme dur demeli!o zaman dünyamiz rahat nefes alır!!!

Tüm Yorumlar

Yorum Gönder

Çok Yorumlananlar