banner864

TSK'den Balyoz açıklaması 25 Eylül 2012, 14:04

Genelkurmay Başkanlığı, Balyoz davasında alınan kararla ilgili açıklama yaptı. Açıklamada, "Yargılamanın hakkaniyete uygun, kesin bir hükümle neticeleneceğine inanmaktayız" denildi.
Genelkurmay Başkanlığı Balyoz davasında alınan kararla ilgili bir açıklama yayınladı.

Açıklamada, 324 Türk Silahlı Kuvvetleri personelinin ceza aldığı davanın, sabır, metanet, soğukkanlılık ve aklıselimle takip edildiği, yanlış anlaşılmalardan kaçınıldığı ifade edildi.

Genelkurmay Başkanlığı'nın açıklamasında, "Yıllarca birlikte görev yaptığımız silah arkadaşlarımızın ve değerli ailelerinin yaşadıkları üzüntüyü derinden hissetmekte ve paylaşmaktayız" denildi.

Açıklamada "davanın hakkaniyete uygun kesin karara bağlanacağı inancı" vurguladı.

TSK olarak, bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da, hukukun üstünlüğüne saygının gereği olarak, adil yargılanma ilkesi çerçevesinde, söz konusu yargılamanın hakkaniyete uygun, kesin bir hükümle neticeleneceğine inanmaktayız.

ulusalkanal.com.tr

Yorumlar

aa :

genelkurmay başkani cagiracak savcilari hakimleri binlerce sahte belgeleri önüne koyacak nedir bunlar neden bunlari görmüyorsunuz iste o zaman görevini yapmistir üzüntü aglama sizlama bunlar ayak oyunlari etigi yemini unutmasin

Faruk Atuk :

duyunda inanmayın. bu zamana kadar personelinin arkasında duramayanlar şimdi açıklama yayınlasalar ne olur ki.

kim ölmüş :

yalandan kim ölmüş!

Tüm Yorumlar

Yorum Gönder

Çok Yorumlananlar