banner864

TGB'ye abluka 15 Aralık 2013, 12:29

Antalya'da gezisini sürdüren Başbakan Tayyip Erdoğan TGB'li gençler tarafından protesto edildi. Gençler bürolarından pankart açtı. Ardından yürüyüşe geçti. Polis gençlere barikat kurdu. Sert müdahale etti. 1 kişinin parmağı kırılırken 26 TGB üyesi gözaltına alındı.
22:11 Antalya'da gözaltına alınan tüm arkadaşlarımız serbest bırakıldı.

Başbakan Tayyip Erdoğan'ın Antalya'ya gitmesiyle birlikte, kentte olaganüstü hal ilan edildi. TGB ve İşçi Partisi üyeleri polis ablukasına alındı.

TGB üyeleri pankart açtı. Yürüyüşe geçti.

Gençler polisin dağılın anonsuna karşın yürüyüşlerine devam etti.

Polis barikat kurdu. TGB üyeleri oturma eylemi yaptı.

TGB'lilere polis sert müdahale etti. 2 kişinin parmağı kırıldı. 1 kişininde boynunda zedelenme oluştu. 26 kişi gözaltına alındı.

TGB üyeleri özel bir şirketin otobüsüne bindirildi. Polis kalkanlarıyla aracın camlarını kapatarak gençlerin görüntülenmesine izin vermedi.

Türkiye Liseliler Birliği üyesi bir kızın annesi TGB'lileri götüren otobüsün önünü kesti. "Tayyip korkuyor işte bu da kanıtı" dedi.

Gözaltındaki TGB Antalya İl Başkanı Alparslan Güneş Açık öğretim sınavına polis nezaretinde girmek zorunda kaldı.

İlçede de durum farklı değildi. Başbakan Tayyip Erdoğan Antalya'nın Kepez ilçesine gitti. İşçi Partisi Kepez ilçe binası polis tarafından abluka altına alındı.

İşçi Partisi üyeleri Erdoğan'ın konvoyunun geçeçegi yerden pankart sallandırdı. Slogan attı.

Kepez Belediyesi İşçi Partisinin sallandırdığı pankartı kapatmak için ilğinç bir yöntem uyguladı. Parti binasının önüne 2 vinç getirildi. Pankartı kapatmak için belediye dev bir pankart açtı.

İşçi Partisi Antalya İl Başkanı Bayram Atasoy belediyenin açtığı pankarta tepki gösterdi. Polis ise Erdoğan'ı karşılamak için sokağın süslediğini belirtti.

Erdoğan'ın konvoyunu geçmesinin ardından, belediyenin pankartı indirildi.


TGB üyeleri gözaltına alınmaya çalışılırkenAntalya'da gözaltına alınan TGB'liler polis otobüsünde


ulusalkanal.com.tr


Yorum Gönder

Çok Yorumlananlar