THY'de sefer duası skandalı! 18 Mart 2015, 13:05

THY’nin önceki gün İstanbul-Londra uçuşunda,koltuk arkası ekranlardan Peygamberin sefere çıkarken okuduğu ‘’Sefer duası’’ yayınlandı, ortalık karıştı.
Türk Hava Yolları’nın (THY) 15 Mart 2015 tarihli İstanbul Sabiha Gökçen- Londra Gatwick Havaalanı uçuşunda yolcuları şoke eden bir olay yaşandı.

Sözcü gazetesi Deniz Ayhan'ın haberine göre, 11.15’te kalkan TK 1963 sefer sayılı uçakta, koltuk arkasında bulunan ekranlarda Hz. Muhammed’in sefere çıkmadan önce okuduğu dua, tekbir ve sureler yayınlandı, hoparlörlerden de dua okutuldu. Yolcuların şikayeti üzerine yayın kesildi ancak kısa süre sonra yayın tekrar devreye girdi. Bunun üzerine kabin amiri gelerek yolculardan özür diledi.

THY yetkilileri SÖZCÜ’ye yaşananları doğrulayarak “Olay teknik bir arızadır” dediler. Daha önce Haç uçuşlarında dua okunduğunu belirten THY yetkilileri, “Aynı uçak Londra seferine de gidince sistem arızası nedeniyle yanlış bir giriş olmuş’’ dediler.

ulusalkanal.com.tr

Yorumlar

Ertuğrul Özkan :

herifler apron da deve kesiyorlar sesiniz çıkmıyor. sefer duası iyidir zaten yakında imam ve mollalar uçakları dua kuvveti ile uçuracaklar. antremana başlamışlar bile.

Tüm Yorumlar

Yorum Gönder

Çok Yorumlananlar