THY uçağında bomba ihbarı! 30 Mart 2015, 15:12

TÜRK Hava Yolları’nın İstanbul’dan Sao Paulo’ya giden uçağında bomba notu bulununca, pilot kalkışından 5 saat sonra Kazablanka'ya acil iniş yaptı.
Edinilen bilgiye göre THY’nin TK-15 sefer sayılı Boeing 777 tipi uçağı bu gün saat 10.18’de 256 yolcusuyla Atatürk Havalimanı’ndan kalktı. Kalkışından bir süre sonra uçuş ekibi tarafından uçağın tuvaletinde “bomba” yazılı bir not bulundu. Bunun üzerine Kuzey Afrika üzerinde olan THY uçağı, Kazablanka Havalimanı uçuş kulesine acil olarak inmek istediklerini belirterek acil iniş izni istedi ve inmek için deniz üzerinde tur attı, yakıt boşalttı. 

THY yetkililerinden alınan bilgiye göre Kazablanka Havalimanı’nda gerekli güvenlik önlemleri alındı ve uçak saat 15.20’de havalimanıa acil iniş yaparak güvenli bir bölgeye çekildi. Yolculardan sonra bagaj ve kargoları da boşaltılacak olan uçağın, yapılacak güvenlik aramasından sonra yoluna devam etmesi bekleniyor.

İhbar asılsız çıktı

Güvenli bölgeye çekilen uçakta bagaj ve yolcu araması yapıldı, ihbar asılsız çıktı. Aramalarda bombaya rastlanmadı. Uçak temizlik yapılıp yakıt aldıktan sonra tekrar Sao Paulo’ya hareket edecek.

Etiketler

Yorum Gönder

Çok Yorumlananlar