banner864

Tıkanan Uzlaşma Komisyonu yarın belirlenecek 17 Kasım 2013, 22:25

Bölünme Anayasası çalışmalarında yol haritası için karar günü pazartesi olacak. Komisyon Meclis Başkanı Cemil Çiçek Başkanlığında yeniden toplanacak. Toplantıda, komisyonun görev süresiyle ilgili yeni bir karar alınması bekleniyor.
Çalışmaları tıkanan Uzlaşma Komisyonu, yol haritası çizmek için bir kez daha toplanıyor. Önceki toplantıdan uzlaşma çıkmadı. Meclis Başkanı Cemil Çiçek başkanlığında üç buçuk saat süren toplantıda anlaşma olmayınca, komisyon pazartesi günü yeniden toplanmak üzere dağıldı.

Önceki toplantıda, 4 partinin temsilcileri, süreçle ilgili görüşlerini dile getirdi. Komisyonun AKP'li üyeleri, çalışmalarının tıkandığını, buradan bir sonuç çıkmayacağını herkesin bildiğini ifade etti. Çalışmaların son bulmasını istedi.

CHP, MHP ve BDP'nin komisyon üyeleri ise çalışmaların bir süre daha devam etmesinden yana tavır aldı.

Çalışmaların nasıl verimli sürdürülebileceği konusunu ise komisyon 18 Kasım'da yapacağı toplantıda yeniden görüşecek. Anayasa çalışmaları konusunda tamam mı devam mı kararı verilecek. Çalışmalara son verilmesi durumunda AKP’nin kendi önerisini gündeme getirmesi bekleniyor.
 
ulusalkanal.com.tr
Etiketler

Yorum Gönder

Çok Yorumlananlar