banner864

TLB'den Akit'e yanıt: Akit'e kuracak çadırlarımız var! 23 Temmuz 2015, 16:20

Türkiye Liseliler Birliği (TLB) Genel Merkezi Yeni Akit’in 21 Temmuz 2015’te TLB’nin yaz kamplarını hedef alarak yaptığı “Terör Kamplarına CHP Desteği” başlıklı haberine cevap verdi.
Daha önce de TLB’li gençleri hedef alan Yeni Akit’e ve haberi yapan Ramazan Alkan’a TLB’nin yanıtı şöyle;

Akit’i de, pinokyosu Ramazan Alkan’ı da iyi tanırız. Bize, “bir provokatörün resmini çizebilir misiniz” deseler, Akit Gazetesi’ni açarız önümüze... Daha önce de aynı kâğıt parçası ve aynı pinokyo,Türkiye Liseliler Birliği’ne üye gençler için “paralı askerler” tabirini kullanmıştı. Akit’i uyarıyoruz, her ay maaşını tıkır tıkır ödediğiniz bu beceriksiz muhabirinizin hayal gücü bir hayli gerilemiş. Daha yaratıcı muhabirler bulunki, itibarsızlığınızın hakkını verebilsin.

Akit’in Pinokyosu
Velhasıl siparişi alıp klavyesinin başına oturan Ramazan Alkan başlamış hikâyesini yazmaya… Alkan, “Terör Kamplarına CHP Desteği” başlıklı haberinde, “Perinçek’in Gençleri” ara başlığıyla Türkiye Liseliler Birliği’ni hedef alıyor. Yüzlerce liselinin katıldığı kampta 5 gün boyunca “marjinal fikirler” aşılanmış, bir de utanıp sıkılmadan(!) CHP’li Muratpaşa Belediyesi’nden yardım almışız… Bizler, Türkiye’nin bağımsızlık ve özgürlük mücadelesine omuz veren her kurumla yardımlaşırız. CHP’li, Vatan Parti’li, MHP’li, ve partili olmayan binlerce gencin üyesi olduğu Türkiye Liseliler Birliği, anti emperyalist çizgide her kurumla yardımlaşmaya beraber mücadele etmeye hazırdır. Bu hatırlatmaları Akit Gazetesi için yazmıyoruz, çünkü nasıl mücadele ettiğimizi en iyi onlar bilir.

Akit’in Marjinalliği
Akit’in marjinalleğine değinmemek mümkün değil. Vatanseverlik, devrimcilik, arkadaşlık, paylaşmak, üretmek, yazmak, okuluna, ülkesine karşı sorumluluk duyguları taşımak, kavramlar Akit kafasında marjinal fikirler olduğu için yazılanlara şaşırmıyoruz. Ancak Ramazan Alkan’a tüm samimiyetimizle açık bir çağrıda bulunuyoruz. Düzenleyeceğimiz ilk TaLeBe Yaz kampına davetlimizdir. 5 gün boyunca güne sabah sporuyla başlayıp, beraber yemek yiyeceğiz, beraber tartışacağız, paylaşacağız, vakit geçireceğiz. Belki kampımızı yakından görünce fikirleri değişir. Gelsen de, gelmesen de sana kuracak çadırlarımız var.

ulusalkanal.com.tr

Yorum Gönder

Çok Okunanlar

Çok Yorumlananlar