banner864

TMSF'den Sarıgül açıklaması 23 Ocak 2014, 08:54

CHP İstanbul Büyükşehir Belediyesi Başkan Adayı Mustafa Sarıgül'ün malvarlığına el koyulmasıyla ilgili TMSF'den açıklama geldi. Açıklamada, zaman aşımı süresinin 20 yıl olduğu belirtildi, "16 yıl geçse bile yasal işlem yapılabilir" ifadelerine yer verildi.
 TMSF ödenmemiş kredi borcu nedeniyle mal varlığına el koyduğu CHP İstanbul Büyükşehir Belediyesi Başkan Adayı Mustafa Sarıgül ile ilgili açıklama yaptı.

Açıklamada aralarında Sarıgül'ün de bulunduğu 9 kişi hakkında başlatılan alacak tahsili ilgili "Aradan 16 yıl geçmiş olsa bile yasal takip işlemi başlatılabilir. TMSF siyasi tartışmaların içine çekilmeye çalışılıyor" denildi.

Belgelerin 2013 yılının Kasım ayında TMSF'ye uaşltırıldığı belirtilen açıkılamada "dolaylı yollardan banka kaynağı kullanılarak kredi borcunun kapatılmış gibi gösterildiği, ancak aslında gerçekte borcun ödenmediği ve banka kaynağının tahsil edilemediği anlaşılmıştır" ifadelerine yer verildi.

Açıklamada, ayrıca alacaklara ilişkin zaman aşımı süresinin 20 yıl olduğu belirtildi.

ulusalkanal.com.tr

Yorumlar

kemal aktürk :

17 aralık operasyonunda birçok yolsuzluklar açıklandı, izmirdeki operasyonda da yolsuzluklar açıklandı bu yosuzluklarda elde edilen mal varlıklarına neden bişey yapılmıyor. en azından ihtiyati tedbir konulabilir diye düşünüyorum

kemal aktürk :

sarıgül borç almış olabilir. hatta ödememiş de olabilir. borcu veren banka alacağını niçin istememiş de 16 yıl sonra istiyor.burada bişeyler dönüyor mahkemeler olayı açıklayacaktır. tmsf haksız bir yaptırım uyguladıysa telafisi nasıl olacak.

kemal lüle :

insan yakanlar 10 yılda zaman aşımında berat ediyor.insanın değeri. paranın değeri daha öneli ..demekki...

Tüm Yorumlar

Yorum Gönder

Çok Yorumlananlar