Torunlar İnşaat işten çıkardığı işçilerin maaşını ödemedi 09 Eylül 2014, 20:05

10 işçiye mezar olan rezidans inşaatı süresiz durduruldu. Firma, işçileri ücretsiz izne çıkardı, içeride kalan maaşlarını da ödemedi... Çaresiz işçilerin kimi bavulunu toplayıp memleketine döndü, kimi ise koğuşlarında kaldı... 2 buçuk aylık maaşları içeride kalan işçiler, alın terinin peşine düştü.

9 TORUNLAR ZORDA paylaşan: ulusalkanal
10 işçiye mezar olan rezidans inşaatının sahibi Torunlar Geyrimenkul, işçilerini ücretsiz izne çıkardı, içeride kalan maaşlarını da ödemedi.

Daha arkadaşlarının toprağı kurumadı. Üstüne bir de maaşlarını da alamadan izne çıkarıldılar.

Firma yetkilileri ile yapılan görüşmeler de sonuçsuz kaldı. "Şimdi gidin, bayramdan sonra geri gelin" dendi. Onlar bu sözlere inanmadı, koğuşlarından çıkmadı.

İşçiler maaşlarını hiç alamamaktan tedirgin. Bu nedenle isimlerini bile açıkllamadılar. Kaldıkları koğuşları anlatırken bir an duraksadılar.

Alın terinin peşine düşen işçiler son kez işveren ve teşeron firma yetkilileri ile görüştü. Pazarlıklar sonuçsuz kaldı. Güvence alamayan işçiler işverene yarın öğlene kadar süre verdi. Eğer kalan maaşları ödenmez ise, işçiler şantiyede büyük bir eyleme başlayacak...

HABER: DENİZ ÇAĞLAYAN
KAMERA: İNANÇ SARAÇOĞLU

ulusalkanal.com.tr

Etiketler

Yorumlar

Emre ikan :

İsci arkadaslara nacizane tavsiyem, hukuksal surec baslatsinlar , is kanunu ile ilgili toplanip ayrintili sekilde incelesinler ona gore hareket plani belirlesinler sonunda magduriyet yasamamak icin en mantikli eylem bu olmali...

Tüm Yorumlar

Yorum Gönder

Çok Yorumlananlar