banner864

TSK artık operasyon yapabilecek! 22 Temmuz 2015, 18:06

ABD Başkanı Barack Obama’nın “Kara kuvvetlerimiz” dediği PKK’ya karşı Türk Silahlı Kuvvetleri Kışla’dan çıkıyor. Ulusal Kanal'ın üst düzey askeri kaynaklardan aldığı bilgilere göre, açılım süreci gerekçesiyle operasyon izni verilmeyen TSK’ya artık operasyon yapabilecek. Edinilen bilgilere göre, hükümetten onay Haziran ayı sonunda yapılan son Milli Güvenlik Kurulu’nda alındı.
Açılım bahanesiyle yetkisi elinden alınan ve operasyon yapmasına izin verilmeyen Türk Silahlı Kuvvetleri artık Kışla’dan çıkıyor.

Ulusal Kanal’ın üst düzey askeri kaynaklardan edindiği bilgilere göre, PKK’nın son günlerdeki tehdit ve saldırılarına karşı Türk Silahlı Kuvvetleri operasyonlara başladı.

Bundan sonrası için de PKK tehdidi görüldüğü zaman TSK'ya operasyon izni verilecek. Valiler zorluk çıkartmayacak.

Karar Haziran ayı sonunda yapılan son Milli Güvenlik Kurulu’nda verildi. Hükümetin onayı istendi. O onay verildi.

Kararda, terörle mücadele vurgusu yapılması dikkat çekti. Alınan son MGK kararlarında PKK ile müzakere ifadelerinin yer almaması da dikkat çekmişti.

Öte yandan Ankara’nın “PKK’ya karşı sert tedbirler alınacağını” Washington’a da bildirdiği öğrenildi.

AKP iktidarı, PKK ile açılım bahanesiyle askerin operasyon yapma yetkisini elinden almış, ardından da operasyon izni kararını valilere devretmişti.

Üst düzey askeri kaynak, Suruç saldırısı ile de çarpıcı bilgiler verdi. ABD, Türkiye’yi IŞİD’le savaştırmak istiyor” ifadesini kullanan kaynak, “Direkt olarak IŞİD’e savaş açılırsa, bu terör örgütü Türkiye’ye saldırılar düzenler” vurgusunu yaptı.

Aynı kaynak, Suruç saldırısıyla ilgili PKK’nın bilgisi olabileceği konusunda şüphelerinin olduğuna da dikkat çekti.

ulusalkanal.com.tr

Yorumlar

TARKAN :

O KİŞİ VE SEVGİLİ VALİLERİ TROLLÜKLERİNİ ANLADILAR AMA, BU KADAR KİŞİ TERÖRE KURBAN GİTTİ.VEBALLERİNİ DÜŞÜNSÜNLER ARTIK.

COSKUN :

PKK GIBI ISIDIN DE KOKUNU KAZIYALIM.

lale demir :

TSK nın valilerle ne ilgisi var anlamış değilim,Vali ilin en yüksek mülki amiri ise, TSK da o ülkenin tek ordusu.Anayasadan gelen görevi ve tanımı var.Valinin ağzına ne baktırıyorsun koskoca orduyu.Bu kanuna kimse neden karşı çıkmadı,anlamış değilim.

ibrahim akça :

RTE hükümeti doneminde askerler içeri alınmış parelel davasıile polisler alınmış .Barış adı altında pkk yüz verilmiş TC eniyetini sağlayan güvenlik güçlerimiz pısırılaştırılmıştır yüz verirsen astar isterler türkiye cumhuriyetini bölmeye çalışmışlar pkk sizi tükrüğü ile boğar misali örnek vermişlerdir ABD polis iç güvenlik ten hiş ödün vermeden vatndaşlarını korumaya çalışmaktadır. Tc bunlardan nesi eksik pkk hiç bir zaman yüz verilmemeli ...

cevdet :

tsk türk milletinin güvenini saglamak icin bagimsiz karar verebilmeli ikiz sözlesmenin amaci ve hedefi nedir ??

tuzak :

abdnin istedigi de zaten bu. tuzaga dusuldu.

REŞAT BURHAN ARSLAN :

TÜRK SİLÂHLI KUVVETLERİNİ VALİLERİN İKİ DUDAĞI ARASINA SIKIŞTIRAN SİYASİ İKTİDAR BU GÜN SENELERDİR KIŞLASINDAN DIŞARI ADIM ATTIRMAYAN TSK' LERİNE OPERASYON İZNİ VERMİŞ İSE BUNDA MUTLAKA BİR İŞ VAR !? AMAN DİKKATLİ OLUN . IRAK'I HATIRLAYIN , ASKERLERİMİŞZİN BAŞINA ÇUVAL GEÇİRİLMESİNE RECEP'TİR SEBEB . YİNE UNUTMAYIN Kİ EY GENELKURMAY KARARGAHI GEREK PKK OLSUN ve GEREKSE İŞİD OLSUN BUNLAR SARI ÇINGIRAKLI YILAN DEDİĞİMŞİZ AMERİKANIN KÖSTEBEKLERİDİR . YILLARDIR BUNLARI YEDİRDİ - İÇİRDİ -HAZIRLADI , GİYDİRDİ-KUŞATTI , TEÇHİZ ETTİ . YETMEDİ , EĞİTTİ ! SAKIN OLA RECEDP'İN İPİYLE KUYUYA İNMEYİN . TEDBİRİNİZİ ALIN , DEĞERLENDİRMENİZİ ÇOK İYİ YAPIN VE ONDAN SONRA YOLA ÇIKIN . ÜSTE HABERİ DAHİ EVVELDEN VERMEYİN. UNUTMAYIN SİZDEN EVVEL HABER ORAYA UÇURULUR DA ELİ BOŞTA KALIRSINIZ . SONRADA BİR BAHANE İLE İTİLİR KAKILIRSINIZ . BUNLARIN MEŞREBİNİ İYİ TANIYIN . TÜRK MİLLETİ DAİMA ORDUSUNU SEVER VE ONA GÜVENİR . GAZANIZ MUBAREK OLSUN .

Mulla kaman :

Mulla kaman türk ofdusu sonsuza kadar var olacak Allah yollarını açık etsin

Tüm Yorumlar

Yorum Gönder