TSK cemaatin takibinde! İşte belgesi 27 Ağustos 2014, 11:32

F tipi örgüt, Deniz Kuvvetleri'ne bağlı gemileri de takibe aldı. F-tipi polislerin Sahil Güvenlik Komutanlığı'na bağlı TCSG 310 gemisine ait komutanlık telefonunu sahte isimle dinlediği ortaya çıktı.
F tipi polislerin Deniz Kuvvetleri'ne ait sahil güvenlik gemisini de dinlediği ortaya çıktı.

Sahil Güvenlik Komutanlığı'na bağlı TCSG 310 gemisine ait komutanlık telefonunun; yasa dışı dinlenen numaralar arasında yer aldığı tespit edildi. İzmir eski istihbarat şube polisleri ile ilgili inceleme kapsamında dönemin gemi komutanın bilgisine başvuruldu.

Gemi komutanı, dinlenen numaranın geminin komutanlık makam telefonu olduğunu vurguladı. Numarayı kendisinin kullandığını söyledi. F-tipi polisler, Sahil Güvenlik Komutanlığı'na ait telefonu önleme dinlemesi kapsamına alabilmek için, İzmir'de şahıs adına kayıtlı gibi gösterdi.

İzmir "Askeri Casusluk" davasında hedef alınan komutanların da F-tipi örgütün takip listesinde olduğu anlaşıldı. Emniyet yasa dışı dinlendiği belirlenen 6 subayın bilgisine başvurdu.

Yasa dışı dinlenen subayların soruşturma sürecinde savcılık tarafından yeniden ifadeye çağırılacağı öğrenildi. Ulusal Kanal'ın edindiği bilgiye göre komutanlar kendilerini dinleyen F-tipi polislerden şikayetçi olacak.

(Görseli büyütmek için tıklayınız)


Haber: Özer Sürmeli

ulusalkanal.com.tr


Etiketler

Yorumlar

cenap aytepe :

işte akpn ikdidarı işte sonuçları .biris ben yutacağım dedi .diğeri hayır ben .dedi ve olan.bize oldu. halbuki bu can düşmanı olanlar şarkılar söyliyerek yürüyorlardı bu yollarda .ama bu millet müslümanlığa uymayan hareketleri yapan bu müslüman görüntüyü anlayamıyor.işte ozaman dünyanın gözünde aptal ve zavallı oluyoruz.

nurten urguplu :

Bir imam. Kim oluyor. Arkasinda atlantik asiri gucler var.

Tüm Yorumlar

Yorum Gönder

Çok Yorumlananlar