banner864

TSK'daki F tipi örgüt yapılanmasının tasfiyesi için YAŞ kararı beklenmeyecek 16 Mayıs 2015, 13:04

Türk Silah Kuvvetleri'nden F tipi örgüt yapılanmasının tasfiyesi için Yüksek Askeri Şura kararı beklenmeyecek. Yasadışı yapılanma mensubu olan askerlerin ordudan atılması için kuvvet komutanlıkları ve Yüksek Disiplin Kurulu kararı yeterli olacak.
Milli Güvenlik Siyaset Belgesi'nin yenilenmesinin ardından Türk Silahlı Kuvvetleri'n Kırmızı Kitap'ı TÜMAS'a da girecek olan F tipi örgüt, Yüksek Askeri Şura kararı beklenmeden tasfiye edilecek.

Ordu içindeki soruşturmaların ve TSK'nın TÜMAS güncellenecek açıklamasından sonra gözler, örgütle ilgili atılacak adımlara çevrildi.

HaberTürk gazetesinin haberine göre, önceki yıllarda disiplin suçu işleyen personel Yüksek Askeri Şura kararıyla ordudan atılıyordu. Ancak F tipi örgüt için uygulama farklı olacak. 

Örgüt ile bağlantıları belirlenen askeri personelin meslekten ihracı için YAŞ kararı beklenmeyecek.

Yasadışı yapılanma mensubu olan askerlerin ordudan atılması için kuvvet komutanlıkları ve Yüksek Disiplin Kurulu kararı yeterli olacak. Genelkurmay bünyesindeki Yüksek Disiplin Kurulu, meslekten ihraç kararlarını oy çokluğuyla alabilecek. 

ulusalkanal.com.tr

Yorumlar

Mehmetler :

aynen katiliyoruz,

ümit aslan :

i̇rticanın tipi mi olur ? ha f tipi ha t tipi, ne fark eder .

Şaman TÜRKSOY :

tsk i̇çi̇nde bi̇r operasyon düşünülüyorsa bunu tsk nin kendi̇si̇ yapmalidir. f ti̇pi̇ni̇ tasfi̇ye edi̇yoruz ki̇svesi̇ i̇le yurtsever atatürkçü subaylari da tasfi̇ye ederlerse ki̇m engel olacak?

Tüm Yorumlar

Yorum Gönder