banner864

TSK'dan Balyoz açıklaması 01 Nisan 2015, 15:16

Türk Silahlı Kuvvetleri, Balyoz davasında verilen beraat kararı ile ilgili açıklama yaptı. “Beraat kararı sevincini yürekten paylaşıyoruz” denilen açıklamada kumpasçıların rolüne dikkat çekildi. Açıklamada, “Sorumluların hak ettikleri şekilde cezalandırılmaları beklenmektedir.” ifadeleri kullanıldı
Genelkurmay Başkanlığı, Balyoz davasında alınan beraat kararlarını yazılı bir açıklamayla kutladı, kumpasçılardan hesap sorulmasını istedi.

Davada alınan karar ile ilgili Genelkurmay'dan yazılı bir açıklama yapıldı. Açıklamada, "sahte delillerin kullanıldığı ortaya çıkan dava beklediğimiz şekilde, beraat ile sonuçlanmıştır" denildi.

Yazılı açıklamada, Genelkurmay'ın yaptığı suç duyuruları hatırlatılarak, kumpasçılardan hesap sorulması istendi.


 TSK'dan Balyoz açıklaması:

1. Kamuoyunda “BALYOZ DAVASI” olarak adlandırılan, çeşitli sahte delillerin kullanıldığı ortaya çıkan ve süreç içerisinde Türk Silahlı Kuvvetleri mensuplarını derinden üzen bu dava beklediğimiz şekilde beraat ile sonuçlanmıştır.

2. Türk Silahlı Kuvvetleri olarak; hukukun üstünlüğüne saygının gereği ve adil yargılanma ilkesi çerçevesinde, söz konusu yargılamanın hakkaniyete uygun neticeleneceğine olan inancımız sürekli olarak muhafaza edilmiş, verilen karar ile birlikte bu yöndeki inanç ve beklentilerimizin haklılığı ortaya çıkmıştır.

3. Yaptığımız suç duyuruları kapsamında, etkili ve süratli soruşturma yapılarak silah arkadaşlarımızı, ailelerini ve Türk Silahlı Kuvvetlerini derinden yaralayan kişilerin tespit edilerek, adil bir yargılama sonucunda hak ettikleri şekilde cezalandırılmaları beklenmektedir.

4. Bu karar çerçevesinde, beraat eden personelimizin, ailelerinin ve Türk Silahlı Kuvvetleri mensuplarının sevincini yürekten paylaşır, kendilerine sağlıklı ve mutlu günler temenni ederiz.

5. Ayrıca, dün görevi başında menfur bir terör saldırısı sonucunda hayatını kaybeden Cumhuriyet Savcısı Mehmet Selim KİRAZ şehidimize Allah’tan rahmet, kederli ailesine, yargı camiasına ve Yüce Türk Milletine başsağlığı dileriz.

Yorumlar

Murat Türkmen :

balyoz sanıklarının, tsk tarafından uğramış olduğu terfi maaş kıdem itibar gibi maddi ve manevi yoksunluklar nasıl giderilecek? adalet yerini buldu diye demeç vererek adalet sağlanıyor mu?

GÖKHAN :

peki̇ görevleri̇ne i̇ade konusu ?

Tüm Yorumlar

Yorum Gönder

Çok Okunanlar

Çok Yorumlananlar