banner864

TSK'dan çok sert açıklama 02 Ağustos 2015, 11:19

Genelkurmay Başkanlığı, Ağrı'nın Doğubayazıt ilçesindeki Karabulak Jandarma Karakol Komutanlığı'na düzenlenen bombalı saldırıya ilişkin yazılı bir açıklama yaptı. Açıklamada 2 askerimizin şehit edildiği, 4'ü ağır 31 askerimizin de yaralandığı bilgisine yer verildi.

Genelkurmay Başkanlığı'nın internet sitesinden yapılan açıklamada şöyle denildi: 02 Ağustos 2015 günü saat 03.00 sıralarında Ağrı / Doğubayazıt ilçesi Karabulak Jandarma Karakol Komutanlığı nizamiyesinde Bölücü Terör Örgütü mensubu bir grup terörist tarafından patlayıcı madde yüklü traktör patlatılmış ve uzun namlulu silahlar ile saldırıda bulunulmuştur. Saldırı sonucunda Kahraman iki askerimiz şehit olmuş, dördü ağır olmak üzere 31 askerimiz yaralanmıştır.

İnsanlıktan nasibini almamış caniler tarafından adice ve kalleşçe gerçekleştirilen bu saldırıları şiddetle kınıyor, şehitlerimize Allah’tan rahmet, kahraman şehitlerimizin değerli ailelerine, yakınlarına, Türk Silahlı Kuvvetleri mensuplarımıza, Yüce Milletimize başsağlığı ve sabır, saldırıda yaralanan personelimize de acil şifalar temenni ediyoruz.

Kamuoyuna saygı ile duyurulur.

Yorum Gönder