banner864

TSK'dan dev güvenlik projesi 23 Temmuz 2015, 17:31

Türk Silahlı Kuvvetleri, giderek artan PYD ve IŞİD terörüne karşı 2 milyarlık bütçeyle dev bir güvenlik projesi hazırladı. Fiziki Güvenlik Sistemi adı verilen projeyle sınırın 911 kilometresi kontrol altında tutulacak. Esas hedef ise 2 bin 949 kilometrelik tüm kara sınırının gözetlenmesi. Bu projenin sunumu Bakanlar Kurulu'nda da yapıldı
Sınırda artan PYD ve IŞİD tehditleri Türk Silahlı Kuvvetlerini harekete geçirdi. 

TSK teröristlerin Türkiye’ye girişini engellemek için 2 milyar liralık dev bir güvenlik projesi hazırladı.

Engel, gözetleme ve komuta kontrol sistemlerinden oluşan Fiziki Güvenlik Sistemiyle sınırın 7 gün 24 saat gözetlenmesi amaçlanıyor.

911 kilometreyi kapsayan Güvenlik sistemiyle sınır hattına tel örgüyle büyük bir beton duvar örülecek.

Güvenlik kuvvetleri Gözetleme kulesi, hudut birlikleri ve zırhlı araçlar ile karadan; İnsansız Hava Araçları ve zeplinle havadan gözetleme yapılacak. 

En önemli tedbirlerden birini “Zeplin gözü” oluşturuyor. Sınırın kritik noktalarını havada asılı kalarak gözetleyecek zeplinler İHA’lardan daha geniş bir alanı kontrol edilebiliyor.

Bu önlemler ise geçici nitelikte. Türkiye aslında daha uzun vadede 2 bin 949 kilometrelik tüm kara sınırlarını kontrol altına almayı hedefliyor. İçişleri Bakanlığı tarafından yürütülen Entegre Sınır Güvenlik Sistemi projesinde son aşamaya gelindiği öğrenildi.
 

ulusalkanal.com.tr

Yorumlar

Mulla kaman :

İstailde oldugu gibi beton duvarlar çekilsin

tekin vural :

tüm teknolojik ürünler aselsan tarafından üretilse bayram olur.

Tüm Yorumlar

Yorum Gönder

Çok Okunanlar

Çok Yorumlananlar