banner864

TSK'dan "Eşme Ruhu" cevabı: Hiçbir zaman muhatabımız olmayan ve olmayacak olan terörist başının... 23 Mart 2015, 11:49

Abdullah Öcalan'ın Nevruz mesajına yönelik Türk Silahlı Kuvvetleri'nden sert bir açıklama geldi. Nevruz mesajında "Eşme ruhu" olarak nitelenen ve Şah Fırat Operaysonu'nda TSK ile PKK arasında işbirliği olduğu iddilarının gerçek dışı olduğu belirtildi.
Öcalan'ın Nevruz mesajına TSK'dan sert bir açıklama geldi. 

Açıklama, mesajda "Eşme ruhu" olarak nitelendirilen ve Şah Fırat Operasyonu'nda Türk Ordusu'nun PKK ve uzantısı PYD ile işbirliği yaptığı yönündeki iddialar reddedildi. 

"Bazı basın yayın organlarında; hiçbir zaman muhatabımız olmayan ve olmayacak olan terörist başının “EŞME RUHU” açıklamasına atfen, Süleyman Şah Saygı Karakolu’nun SURİYE toprakları içinde yer değiştirmesi ile ilgili olarak “TSK ile PYD/PKK’nın işbirliği yaptığı” yolundaki yayın ve haberler tamamen gerçek dışı olup; 31 yıldır Türkiye Cumhuriyeti Devleti’nin Anayasal düzenini değiştirmeyi hedefleyen bir terör örgütü ile silahlı mücadele eden ve bu uğurda binlerce şehit ve gazi vermiş olan şerefli, haysiyetli ve onurlu Millî Ordu Türk Silahlı Kuvvetlerine bu yakıştırmayı yapan kişileri ve yayın organlarını Yüce Türk Milleti önünde şiddetle kınıyoruz" denildi. 

TSK'nın terörle mücadelede kararlı olduğu vurgulandı. 

"Türk Silahlı Kuvvetleri, iç siyasi çekişmelerin bir aktörü olmayacak" denilen açıklamada, Türk Ordusu'nun Demokratik, Laik, Sosyal, Hukuk Devleti’nin gereklerini yerine getirmeye devam edeceği de belirtildi. 

Yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi:

 1. Bazı basın yayın organlarında; hiçbir zaman muhatabımız olmayan ve olmayacak olan terörist başının “EŞME RUHU” açıklamasına atfen, Süleyman Şah Saygı Karakolu’nun SURİYE toprakları içinde yer değiştirmesi ile ilgili olarak “TSK ile PYD/PKK’nın işbirliği yaptığı” yolundaki yayın ve haberler tamamen gerçek dışı olup; 31 yıldır Türkiye Cumhuriyeti Devleti’nin Anayasal düzenini değiştirmeyi hedefleyen bir terör örgütü ile silahlı mücadele eden ve bu uğurda binlerce şehit ve gazi vermiş olan şerefli, haysiyetli ve onurlu Millî Ordu Türk Silahlı Kuvvetlerine bu yakıştırmayı yapan kişileri ve yayın organlarını Yüce Türk Milleti önünde şiddetle kınıyoruz.

2. Türk Silahlı Kuvvetleri, kendisine yasalarla verilmiş görevleri ve Hükümetlerimizin talimat ve direktifleri doğrultusunda Türkiye Cumhuriyeti Devleti ve Yüce Türk Milleti’ne yönelik her türlü terör örgütü ile mücadele etme azim ve kararlılığını sürdürmektedir.

3. Açıklamalarımızda defaatle vurguladığımız üzere, Türk Silahlı Kuvvetleri, iç siyasi çekişmelerin bir aktörü olmayacak, Demokratik, Laik, Sosyal, Hukuk Devleti’nin gereklerini yerine getirmeye devam edecektir.

Yüce Türk Milleti’ne saygıyla duyurulur.

ulusalkanal.com.tr

Yorum Gönder