TSK'dan intihar önlemi 12 Mart 2015, 11:57

Genelkurmay Başkanlığı, son dönemde art arda yaşanan asker intiharları ve şüpheli ölümler için askerin kendini vurmasını engelleyecek yeni tetik mekanizması hazırladı.
Genelkurmay Başkanlığı, son dönemde art arda yaşanan asker intiharları ve şüpheli ölümler için askerin kendini vurmasını engelleyecek yeni tetik mekanizması hazırladı.

Türk Silahlı Kuvvetleri, her geçen gün kışlalardaki şüpheli ölümlerin artmasının önüne geçmek için Mehmetçiğe yeni tetik mekanizması hazırlandı. Yeni tetik mekanizması ile erlerin kışlada nöbet tutarken kullandığı silahların tetik kısmı özel bir düzenekle kapatıldı. İntihara yeltenmek isteyen asker, tetiği kendine doğrultup çekmek istediğinde düzenek devreye giriyor. Kurulan düzenek sayesinde artık erler, tetiği kafasına veya çenesinin altına dayayarak intihar edemeyecek.

3 AYDA 7 İNTİHAR
askerhaklari.com sitesinin verilerine göre, 2015'in ilk 3 ayında 7 asker 'zorunlu' askerlik nedeniyle intihar etti. İHA
Etiketler

Yorumlar

Gürhan Salihlili :

bu çare değildir. çare vatani görevi üç kısıma ayırmaktan geçer: 1.5 ay(temel eğitim-ilköğretim ve altı), 3 ay(orta seviye eğitim-ortaöğretim-gbt) ve 6 ay(üst seviye eğitim-üniversite ve üzeri-gbt-kriterlere uygunluk) olmak üzere. bu tip sıkıntılı insanları 1.5 ayda evlerine gönderirsiniz olur biter! biliyorum savaş arefesindeyiz, sizlere asker lazım ama benim geleceğe yönelik vatani görev konusundaki planım budur...

osman kutup :

bu çare değil. intihar etmek isteyen kişi eğer bunu kafasına koymuşsa, bunu önlemek için daha başka çareler düşünmek lazım. erlerimiizin moralini yüksek tutacak, geleceğe ümitle bakmalarını sağlamak, uğruna ölmeye hazır oldukları vatanın gözler önünde açılım adı altında bölünmeye gitmesini önleyememek, kışlalara kapatılmasını ortadan kaldırmak gibi daha etkin tedbirler almak.

Tüm Yorumlar

Yorum Gönder

Çok Yorumlananlar