banner864

TSK'dan MİT'e ait TIR'larla ilgili soruşturma açıklaması 13 Nisan 2015, 12:29

Genelkurmay Başkanlığı'ndan MİT TIR'ları soruşturmasında tutuklanan askerlerle ilgili açıklama geldi. Açıklamada, "Yasalar çerçevesinde personelimizin kişilik haklarının korunması gayretlerimiz sürdürülmektedir" denildi
Türk Silahlı Kuvvetlerinden, MİT tırlarını durduğu gerekçesiyle tutuklanan askerler hakkında açıklama geldi.

Genelkurmay Başkanlığı'nın internet sitesinden yapılan yazılı açıklamada yasalara ve askeri personelin kişilik haklarına vurgu yapıldı.

TSK'DAN YAZILI AÇIKLAMA
Türk Silahlı Kuvvetleri; görevlerinin ifasında Anayasa'da belirtilen hukuk devleti, hukukun üstünlüğü ve demokratik toplum olmanın gerekleri prensiplerine bağlılığı temel esas almaktadır.
Bu kapsamda, Türk Silahlı Kuvvetlerinin bazı emekli ve muvazzaf personeli ile ilgili olarak yürütülen soruşturma ve kovuşturma süreçlerinde, her zaman olduğu gibi bugün de hukuka ve yargı bağımsızlığına saygı çerçevesinde hareket edilmesine büyük bir hassasiyet gösterilmektedir.
Yargı'da devam etmekte olan soruşturma ve kovuşturmaların takibine devam edilmekte olup, yasalar çerçevesinde personelimizin kişilik haklarının korunması yönündeki gayretlerimiz sürdürülmektedir.

ulusalkanal.com.tr


Etiketler

Yorum Gönder

Çok Yorumlananlar