banner864

TSK'dan önemli açıklama: F 16'lar havalandı 15 Mart 2015, 17:05

 GENELKURMAY Başkanlığı, Suriye'ye ait bir helikopterin sınıra yaklaşması üzerine F-16 savaş uçaklarının bölgeye yönlendirildiğini bildirdi.
Genelkurmay Başkanlığı'nın konuyla ilgili internet sitesinden yapılan açıklamada şöyle denildi:

"İncirlik'ten saat 16.08'de kalkış yaparak Hatay - Osmaniye - Gaziantep bölgesinde 'Hava Muharebe Devriye Görevi' icra eden iki adet F-16 uçağımız, Suriye'ye ait bir adet MI-8 helikopterinin sınırımıza yaklaşması üzerine bölgeye yönlendirilmiş, bu durum üzerine Suriye'ye ait hava aracı sınırımıza 2.4 deniz mili kala geri dönerek bölgeden uzaklaşmıştır. İki adet -F16 uçağımız hava devriye görevini saat 18.19'da tamamlayarak İncirlik Üssü'ne dönmüştür. Ayrıca 6 adet F-16 uçağı ile Hatay - Osmaniye - Gaziantep bölgesinde 'Hava Muharebe Devriye Görevi' (CAP) icra edilmiştir."

Yorumlar

Gürhan Salihlili :

f-16'lar havalanmış. havalansın tabii ki! açın camları kapıları havalansın!...

Cem Hayrullah Özbudun :

hangi sınır, sınırımız mı kaldı? suriye komşumuzdur ve suriye hükümeti ile kader dostu olduğumuz halen anlaşılamadıysa pek yakında anlaşılacak. tsk olarak madem vatanlarını emperyalisme karşı cesurca müdafa etmelerinde onlara destek olamıyoruz, en azından bu kadar köstek de olmamalıyız. yarın kendimizi onların durumunda bulduğumuzda bu yaptırtıldıklarımıza çok pişman olacağız...ama neye yarayacak?!

E.Özaydin :

massAllah yahu !. yoksa suriye bizi isgale mi geliyordu da siz önlediniz ? birakin bunlari beyler , de siz egit donati önleyin , katlettiginiz sivil sayisi suriyede 350 bini asti , bu islerinizin hepisi amerikan cikarlari ve israelin güvenligi

Hüseyin24 :

suriye ye savas acmak o kadar kolay degil rus akdenizde bekliyor;ancak türbeyi alin kacin siz ; suriye de iranda rus tarafindan korunuyor; biraz sikar suriyeye saldirmak:

mustafa cenap aytepe :

suriye topraklarını koruyor komşumuzla savaş istemiyooruz hiç bir bahane savaş için sebep olamaz

Tüm Yorumlar

Yorum Gönder

Çok Yorumlananlar