TSK dizayn ediliyor 03 Mayıs 2014, 19:52

Kumpas davalarıyla zayıflatılan Türk Ordusu, "profesyonelleşme" adı altında küçültülecek. MGK bildirisine de giren düzenlemeyle ordu NATO'nun uç karakolu görevi yürütecek.
Türk Ordusu, AKP Hükümeti eliyle yeniden yapılandırılmak isteniyor.

Milli Güvenlik Kurulu bildirisinde bahsedilen reformun başında AKP Hükümeti ve Cumhurbaşkanı Abdullah Gül var.

2008'de kumpas davalarıyla başlayan tasfiye sürecinde yeni bir aşamaya geçilecek. Tertip davalarına bine yakın subayı tasfiye edilen Türk Ordusu, profesyonelleşme adı altında küçültülecek.

Savunma sanayii ve kolordu yapılanması ile ilgili karar ve uygulamalar sivilleşme gerekçesi ile Meclis ve Sayıştay denetimine açılacak.

Jandarma Genel Komutanlığı İçişleri Bakanlığı'na bağlı bir Genel Müdürlük haline dönüştürülecek.

TSK, Amerika ve NATO'nun istekleri doğrultusunda yeniden yapılandırılacak. Türk Ordusu, NATO'nun uç karakolu görevini yürütecek.

İrtica ve bölücülüğü iç tehdit; Irak'ın kuzyeindeki Kukla Devlet, Yunanistan ve Ermenistan'ın toprak taleplerini de dış tehdit olmaktan çıkartan AKP iktidarı, Türk Ordusu'nu Ermeni, Kürt ve İsrail açılımlarına uygun görev yürütecek şekilde yeniden dizayn etmeyi hedefliyor.

ulusalkanal.com.tr

Yorumlar

Nuri terlemez :

Ordu mu var diyesim geliyor ama bir gün gelecek o orduyu liyakati,dürüstlüğü, Atatürk ilkelerine bağlı komutanlar yönetecek umuduyla Allah sabır versin diyerek bir şey demiyorum

Tüm Yorumlar

Yorum Gönder

Çok Yorumlananlar