banner864

TSK ile boy ölçüşmeye kalktı! 03 Temmuz 2015, 18:32

Amerika'nın Suriye'deki enstrümanı olan PKK'nın Suriye kolu PYD'nin lideri Salih Müslim, Türk Ordusu ile boy ölçüşmeye kalktı. Müslim, "Bizim üzerimize gelirlerse direniriz, kendimizi savunuruz" dedi.
PKK'nın Suriye kolu olan PYD'nin lideri Salih Müslim, Türkiye'nin Amerika'nın oluşturduğu Kürt koridorunu dağıtma planı ile ilgili konuştu.

Amerika'nın Sesi Radyosu'nun Kürtçe servisine değerlendirmeler de bulunan Müslim, Türkiye'nin Suriye'ye giremeyeceğini savundu.

Müslim, "bölge konjonktürünün buna müsait olup olmadığını araştırılıyor. Bana göre müsait değil. Çok ses çıkıyor. Bu NATO, Amerika, Rusya ve Suriye'nin de ilgili olduğu bir meseledir. Gerçi Türk askerleri de pek girme taraftarı değil. Daha önce de sınıra asker yığmışlardı ama ben gireceklerini tahmin etmiyorum. Uluslararası güçler ve Rusya müsaade etmez ise Türkiye giremez." dedi.

Salih Müslim, Türk Ordusunun müdahalesine karşı direneceklerini söyledi. "Müslim, Belki Türkiye'nin Rojava için planları olabilir ama bu onları bağlar. Askeri anlamda bizim hazırlığımız yok ama bizim üzerimize gelirlerse direniriz, kendimizi savunuruz. IŞİD'e üstümüze geldiğinde kendimizi nasıl savunduysak aynı imkanlar ölçüsünde savunuruz." ifadelerini kullandı.

ulusalkanal.com.tr

Yorumlar

İlkay Atasever Taşlıtepe :

sen sus büyük ağabeyin konuşsun!

Tüm Yorumlar

Yorum Gönder