banner864

TSK o yasağı doğruladı 09 Aralık 2013, 12:42

Genelkurmay Başkanlığı 28 general ve amiralin askeri sosyal tesislere girişinin yasaklandığını doğruladı. Karargahtan yapılan açıklamada, karar TSK İç Hizmet Yönetmeliği'ne dayandırıldı. Yönetmeliğe göre komutanların sosyal tesisleri kullanmasını yasaklama yetkisi Genelkurmay Başkanlığı'nın insiyatifinde.
28 general ve amiralin Türk Silahlı Kuvvetleri'ne ait sosyal tesislere girişinin yasaklanması karargahtan yapılan açıklamayla doğrulandı.
Genelkurmay Başkanlığı, uygulamayı TSK İç Hizmet Yönetmeliği'ne dayandırdı. Yasak kararı, "astlık-üstlük ilişkisinin zedelenmesi ve güven hissinin yok edilmesi" maddesi ile savunuldu.
 
TSK tarafından yasaklanan isimler arasında yer alan Emekli Donanma Komutanı Oramiral Nusret Güner, 9 Aralık'a kadar açıklama yapılmasını istemişti. 
(İlgili haberi okumak için görselin üzerine tıklayınız)
Balyoz davası kararlarına tepki olarak istifa eden Güner ile TSK'ya yönelik tertiplere karşı mücacele eden İşçi Partisi Genel Başkan Yardımcısı emekli Tümgeneral Naci Beştepe ve Emekli Tümgeneral Osman Özbek de yasaklanan isimler arasında.

Uygulamaya dayanak gösterilen yönetmeliğe göre, yasaklama kararı Genelkurmay Başkanlığı'nın insiyatifinde. 

ulusalkanal.com.tr

Yorum Gönder