banner864

TSK, PKK'yı vurdu, Batı telaşlandı 27 Temmuz 2015, 19:29

İngiliz Times Gazetesi Türkiye'nin PKK kamplarını vurmasından rahatsız oldu. Türkiye’nin PKK kamplarına yaptığı hava operasyonları "delilik" olarak tanımlandı. Gazete, PKK operasyonlarının derhal durdurulmasını ve açılım sürecine yeniden başlanmasını istedi.
İngiliz ve Amerikan siyasetinin etkin yönlendiricilerinden olan Times Gazetesi Türkiye’nin PKK’ya yönelik hava operasyonlarını “delilik” olarak yorumladı.

Gazetede imzasız olarak yayımlanan yazıda Türkiye’nin güney sınırında Suriye’nin kuzeyinde batı himayesinde bir Kürt devleti sürecinin desteklenmesi gerektiği belirtildi.

"Kürtler geçen 10 yılda sorumluluk sahibi bir müzakere ortağı olduklarını kanıtladı. Türkiye'nin güneyindeki dost bir fiili Kürt yönetimi, IŞİD ile sınır paylaşmaktan çok daha iyi."

"Ateş çemberi" başlıklı yazıda PKK'ya yönelik TSK operasyonlarının feci boyutta tehlikeli olduğu kaydedildi. 

Times'a göre, PKK’ya IŞİD’e karşı mücadele gerekçesiyle göz yumulmalı. PKK/PYD güçlerinin “IŞİD’e karşı payanda” olarak tanımlandığı yazıda “PKK ile acele bir ateşkes” yapılması ve açılım müzakerelerin devamı ve İmralı’daki Abdullah Öcalan ile yeniden temas kurulması istendi.

Times gazetesinin 22 Temmuz tarihli başyazısında da “Türkiye’nin PKK/PYD ile IŞİD’e karşı ittifak kurması gerektiği” kaleme alınmıştı. Aynı yazıda Suruç saldırısının Cumhurbaşkanı Erdoğan için bir “uyarı olması gerektiği” belirtilmişti.

ulusalkanal.com.tr

Yorumlar

türk :

türke kimse ükmedemez bu nu untma Avrupa

vatansever :

pkkgillerin hamisi ingiltere konuşmasa olmaz.

ilahiadalet :

tabiki işlerine gelmez. yıllardır türkiyenin ab üyeliği müzakerelerinde türkiyeye yaptırdıkları tavizlerden daha fazlasını hatta bölünme aşamasına getirmeye kadar varan bir sürecin sonu olacağı için paniklediler. batı devletleri ve amerika dünyaya terör yayan suçlulardır terörist başlarıdır artık demokrasi ve insan haklarını ağızlarına almak komediden ibaret

Tüm Yorumlar

Yorum Gönder

Çok Okunanlar

Çok Yorumlananlar